Akustické Fendery Villager 12-string V3 a Kingman Bass V2

Kromě levorukých variant kytar Newporter Player a Redondo Player nebo několika nových odstínů pro ukulele řady California Coast nyní Fender nabízí také dvojici akustických nástrojů Villager 12-string V3 a Kingman Bass V2, které rozšiřují nabídku finančně dostupné série California vyráběné v asijské pobočce značky.

Fender California Villager 12-string V3 je třetí generací tohoto modelu, jenž byl poprvé uveden na trh v roce 1965 a poté firma netradiční dreadnought vyráběla v modifikované verzi. Novinka, disponující kompaktnějším korpusem a pro tuto edici typickým tvarem hlavice, má zadní desku a luby těla z mahagonové dýhy, pro ozvučnici byl vybrán masivní smrk a javorový krk nese hmatník z ořechu s 20 středně silnými pražci.

Ozvučení obstarává snímací systém Fishman Isys III s aktivním preampem a ovládacím panelem usazeným v horním lubu, obsahujícím tuner plus ovladače hlasitosti a tónové clony. Struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v ořechové základně kobylky a přes kostěné kompenzované sedlo míří do vintage mechanik doplněných srážečem vnitřních sedmi strun, zajišťujícím jejich lepší kontakt s nultým pražcem.

Korpus inovovaného Fenderu Kingman Bass V2 převzal stejně jako Villager tvar modelové řady California Newporter a s "dvanáctistrunkou" sdílí i typ materiálů. Mahagonový krk s pohodlným C-profilem je proveden ve stylu klasického Jazz Bassu s obdélníkovými značkami na ořechovém hmatníku a kobylka je vyrobena z východoindického laurelu. Nástroj má standardní menzuru 34 palců a využívá aktivní systém Fishman Presys.

Dvanáctistrunný Fender Villager V3 bude dostupný v odstínu Jetty Black a v ceně cca 500 eur je zahrnuto i polstrované pouzdro, stejně jako v případě černě lakovaného Fenderu Kingman Bass V2 s cenovkou okolo 540 eur. Oba nástroje konstrukčně vycházejí z předchozích modelů Villager a Kingsman (viz videa) dodávaných v přírodním laku Natural.