Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.01.2020 - 00:01

Akustické kytary Ibanez řady Artwood Fingerstyle 2020

S novou kolekcí akustických kytar Artwood Fingerstyle 2020 vychází Ibanez vstříc hráčům, používajícím prstovou techniku pravé ruky. Letošní edice zahrnuje čtveřici modelů sestávající ze tří verzí grand concert ACFS580CE, ACFS300CE, ACFS380BT s hlubším korpusem a dreadnoughtu AWFS300CE s výřezem cutaway.

Všechny varianty disponují ozvučnicí z alpského smrku, zadní deskou a luby ze dřeva pau ferro nebo okoume, krkem s profilem Thin C nebo Comfort Grip lepeným z pěti vrstev pau ferro a afrického mahagonu, ebenovým hmatníkem o radiusu 400 mm osazeným 20 středně silnými pražci a ořechem z impregnované kosti. Menzura byla vyměřena na 651 mm.

Rozteč strun činí 11 mm, pod kobylkovým sedlem je umístěn piezo systém Ibanez T-bar, který doplňuje snímač Block Contact uchycený na vnitřní stěně korpusu. Oba snímače jsou napojeny na aktivní předzesilovač DP-1 s dvojicí ovladačů na horním lubu. Díky dvěma výstupům lze systémy T-bar a Block Contact využít samostatně, nebo jejich signálové cesty spojit.

Kytary jsou z továrny seřízeny na struny Elixir Nanoweb Phosphor Bronze .012 – .053, které v ebenové základně kobylky kotví pomocí kolíčků Advantage s inovovaným tvarem hlaviček a drážkou zamezující jejich vytažení tahem strun. Jednoduše a elegantně koncipovaná hlavice krku nese celokovové firemní strojky, s výjimkou modelu ACFS580CE, jenž využívá mechaniky Gotoh SG301 s převodem 18:1.

Nástroje ze série Artwood Fingerstyle budou dostupné v přírodním laku Open Pore Semi-Gloss, ceny verzí ACFS300CE, AWFS300CE byly nastaveny na cca 700 dolarů, model ACFS380BT vyjde na cca 800 dolarů a vlajková loď ACFS580CE připluje s cenovkou 1200 dolarů včetně luxusního kufru. První tři jmenované varianty jsou dodávány společně s měkkým polstrovaným pouzdrem.

Tagy Ibanez Ibanez Artwood Fingerstyle 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY