Akustický Cort CJ-Retro s elektronikou Fishman

Do série akustických kytar řady CJ zařadil korejský Cort nový model v podobě verze CJ-Retro s korpusem ve stylu jumbo. Kromě kvalitních materiálů a v této finanční kategorii nadstandardního zvuku, se novinka může pochlubit nadčasovým vintage designem a elektronikou renomované firmy Fishman, která je předním inovátorem v oblasti snímání a ozvučování akustických nástrojů.

Mahagonová zadní deska a luby korpusu jsou kombinovány se smrkovou přední ozvučnicí a na krku z mahagonu je nalepen hmatník ze dřeva Merbau, vyznačujícího se mimořádnou mechanickou odolností a stabilitou. Hrany hmatníku s 20 středně silnými pražci a polohovými značkami v podobě dvou překrývajících se obdélníků jsou lemovány bílou výložkou a nultý pražec ze směsi GraphTech Nubone XB má šířku 43 mm.

Nástroj je osazen odnímatelným magnetickým snímačem Fishman Neo D, uchyceným v ozvučném otvoru a doplněným předzesilovačem Fishman VTB EQ s potenciometry hlasitosti a dvoupásmových korekcí, jejichž umístění je podobné jako u elektrických kytar.

Struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v kobylkové základně (Merbau) a přes kompenzované sedlo míří do vintage ladicích strojků s otevřenými mechanikami a oválnými rondely v barvě slonové kosti. Kytara je z továrny seřízena na struny D'Addario EXP 16.

Stylový akustický Cort CJ-Retro s elektronikou Fishman bude dodáván v elegantním odstínu Vintage Sunburst Matt a oficiální cena nastavená pro americkou část trhu by se měla pohybovat pod hranicí 430 dolarů.