Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.02.2017 - 00:01

Akustický Taylor GS Mini-e Bass

Poohlížíte se po kvalitní akustické baskytaře s kompaktními rozměry korpusu a krátkou menzurou? Pokud ano, tak by vás mohla oslovit novinka z produkce amerického Tayloru nesoucí označení GS Mini-e Bass, která je vyrobena ze špičkových materiálů, vybavena elektronikou ES-B a osazena speciálními strunami vyvinutými exkluzivně pro tento nástroj firmou D’Addario.

Pro stavbu zadní desky a lubů těla bylo použito dřevo sapele s obdobnými zvukovými i mechanickými vlastnostmi jako mahagon a horní ozvučnice je vyrobena z masivního smrku Sitka dodávající base vyvážený a rezonantní tón s potřebnou dynamikou. Lepený krk z jednoho kusu sapele nese ebenový hmatník s dvacítkou středně silných pražců a menzura byla zmenšena na pouhých 23.5 palce, což je méně než např. u kytar Gibson, takže s Taylorem nebudou mít problém ani hráči s kratšími prsty.

Z důvodu skutečně minimální délky menzury byla pro basu navržena sada strun D’Addario GS Mini Acoustic Bass Custom Light (.037 - .090) s nylonovými jádry a fosfor-bronzovým vinutím, produkující v kombinaci s GS Mini artikulovaný a hřejivý tón s průraznými středy a čitelnými basy.

Kobylka je vybavena kompenzovaným sedlem z Micarty a patentovanými kolíky z černého odolného polykarbonátu opatřenými dvěma hroty, které konce strun drží bezpečně na svém místě a ladění mají na starost firemní celokovové strojky.

Elektronika sestává z kobylkového piezo snímače doplněného preampem ES-B s digitálním tunerem, hlasitostí a tónovou clonou. Obvod je napájen dvojicí knoflíkových 3V baterií (lithium - CR2032), jejichž šachta je umístěna v plastovém pouzdře elektroniky. Výstupní jack je součástí zadní popruhové rolny.

Akustický Taylor GS Mini-e Bass bude nabízen v transparentním přírodním laku Natural a předběžná cena se má pohybovat pod hranicí 800 Euro včetně pevného kufru, popruhu a dalšího příslušenství. V Evropě se novinka představí pravděpodobně v březnu a k dispozici by měla být také levoruká verze.

Tagy taylor Taylor GS Mini-e Bass akustická baskytara
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY