Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.09.2019 - 00:01

Akustiky Gibson G-45 Studio a G-45 Standard

Už na zimním veletrhu NAMM v Anaheimu oznámil Gibson příchod nové edice akustických kytar ze série G, jejíž první dva zástupci se nyní dostávají i do české distribuce. Modely s označením G-45 Studio a G-45 Standard jsou vyráběny továrnou v montanském Bozemanu a i přes plnokrevně americký původ představují novinky finančně vstřícnější alternativu k nástrojům známé řady J-45.

Základna korpusu s nižšími luby je u obou nástrojů vyrobena z ořechu, horní ozvučnici tvoří masivní smrk sitka a pro lepený krk s rybinovým čepem spoje a pohodlným profilem Advanced Response bylo vybráno africké dřevo utile s mechanickými, vizuálními i zvukovými vlastnostmi mahagonu

Hmatník z rezonanční směsi Richlite (obdoba ebenu) má plochý rádius o poloměru 16 palců, nese 20 středně silných pražců, kulaté (Studio) nebo kosočtvercové (Standard) polohové značky a nultý pražec z kompozitu Tusq o šířce 43.8 mm, což naznačuje dostatečnou šířku roztečí strun. Menzura činí klasických 24.75 palců.

Z identického materiálu jsou i kotvíví kolíčky a kompenzované kobylkové sedlo uložené v ořechovém segmentu typu Belly Up, kde má své místo také piezo snímač Fishman Sonitore s aktivním obvodem napájeným 9V baterií a ovladači Volume/Tone ukrytými pod hranou ozvučného otvoru. Ladění mají na starost spolehlivé strojky Grover Rotomatic Mini. Model Studio je stříkán saténovým lakem, horní deska varianty Standard má leštěný povrch a bohatší intarzii lemující hrany korpusu.

Elektroakustické kytary Gibson G-45 Studio a G-45 Standard budou dostupné v přírodním provedení Antique Natural a ceny pro českou část trhu byly nastaveny na cca 25 700 Kč za Studio a cca 33 400 Kč za verzi Standard. Součástí dodávky je i pevné pouzdro a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson G-45 Studio Gibson G-45 Standard
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY