Akustiky PRS SE A265E/A270E z exotických dřev

K akustickým kytarám Paul Reed Smith řady Angelus z finančně vstřícnější série SE přibyly dva exkluzivní modely A265E a A270ER s korpusy z exotických materiálů v transparentním laku Natural. Nové vlajkové lodi budou vyrobeny v limitované edici a jsou určeny výhradně pro evropský trh.

Na zadní desku a luby modelu A265E bylo vybráno dřevo Pau Ferro s vlastnostmi palisandru, zatímco u varianty A270E byla použita havajská koa. Oba nástroje mají patentované žebrování Hybrid, které firma poprvé využila u podpisových verzí Private Stock v hodnotě 10 000 dolarů, navržených pro Martina Simpsona nebo Alexe Lifesona.

Přední ozvučnice obou nástrojů jsou vyrobeny ze smrkového masivu sitka, mahagonový krk s profilem Wide Fat doplňuje ebenový hmatník s 20 středně silnými pražci, z identického materiálu je také základna kobylky s kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají celokovové firemní strojky.

Kytary jsou osazeny piezo snímačem Sonitone uloženým v kobylce a elektronikou Fishman GT1 napájenou pomocí 9V baterie, ovládání v podobě kolečkových potenciometrů hlasitosti a tónové clony je uloženo v ozvučnicovém otvoru, takže nijak nenarušuje elegantní design těla a výraznou kresbu dřeva.

Akustiky Paul Reed Smith SE A265E a A270E s výřezem cutaway, abalonovými intarziemi hran těla a menzurou 25.3 palce budou dostupné v limitované edici čítající 136 kusů. Cena se má shodně pohybovat okolo 850 eur včetně kvalitního pevného pouzdra PRS DL SE.