Akustiky PRS SE A55E/T55E a A60E/T60E

Firma Paul Reed Smith posílí nabídku produktovém katalogu o čtveřici nových akustických kytar ročníkové řady 2019. Modely PRS SE A55E/T55E a SE A60E/T60E, patřící ke korejským sériím Angelus a Tonare Grande, nabídnou špičkové zpracování, kvalitní materiály a také luxusní design evokující prémiové nástroje z nejvyšší kolekce Private Stock.

Verze Tonare Grande i Angelus s výřezem cutaway disponují horní ozvučnicí ze smrku sitka, vyztužení korpusu je řešeno pomocí patentovaného žebrování Hybrid “X” a mahagonový krk s profilem Wide Fat doplňuje ebenový hmatník o radiusu 11.81 palce osazený 20 pražci a ptačími polohovými značkami z abalonu.

Stejný materiál byl použit také u intarzií rosetty nebo hran těla, hmatník a hlavice potažená dýhou z ebenu mají javorové lemy, kompenzované sedlo ebenové kobylky i nultý pražec jsou kostěné, ladění obstarávají celokovové strojky firemní strojky a přenos zvuku zajišťuje elektronika Fishman GT1 s piezo snímačem a ovládáním ukrytým v ozvučném otvoru.

Pro konstrukci zadní desky a lubů u verzí PRS SE A55E/T55E výrobce zvolil obláčkový javor s výraznou kresbou podpořenou efektními transparentními laky Abaco Green nebo Black Gold Burst, zatímco základní části korpusů u variant SE A60E/T60E se mohou pochlubit exotickým dřevem Ziricote v přírodní úpravě Natural.

Novinky by měly mít společně s ostatními modely Paul Reed Smith řady 2019 oficiální premiéru na lednovém hudebním veletru NAMM v kalifornském Anaheimu. Ke všem popisovaným kytarám bude dodáváno pevné pouzdro, ceny zatím nebyly zveřejněny.