Alanova psychedelická snídaně: přijďte s námi do rauše
Otcova slova: Členové naší kapely jsou rozdílní, ale pojí nás společný cíl. Tím je vytvoření zcela svébytného pojetí psychedelické hudby. Nahrávání naší první desky odhalilo potenciál každého z nás. Tento potenciál dal vzniknout zcela eklektické hudbě, která klade důraz na oslavu chlastu.
Motáš – Tomáš Mutinský: basa
Otec – Jiří Karpowicz: bicí
Jiří – Syrvatka Jiří: kytara, klávesy, hlas, cokoliv co hraje
Heidi – Adéla Kreisingerová: hlas, porno
Exčleni – Čeněk Růžička, Lukáš Salát (kytary, Čeňkův zpěv)
Žďáry z Karlových Varů. Za APB píše Jiří. Jak to vše vzniklo, omáčka, knedlíky a příloha.
Začalo to tradičně Varsky stonerovským večerem v bejvalé videopůjčovně, zkušebně Luďka Saláta, kterého tímto zdravím a děkuji za příležitost k hudebnímu rozvoji a zplození děťátka. Těhotenství počalo s Motášem.
Seděli jsme, kecali a hlavně hráli. Za tu noc vzniklo kolem pěti motivů, koster, které vyčpěly během ranních bolehlavů do stavu. Všechno to lze slyšet na Live at VHS – našem živém E. P. Vytvořené za dvě noci, políbeno láskou i nenávistí. Psali jsme noc první, nahrávali druhou a ráno, co lidi odešli, jsem masteroval. Samotnou noc si například já skoro nepamatuji, ale p. Jiří Karpowicz si poprvé podal ruku se zbytkem bandu a Lukáš s námi hrál prvně. Ten přinesl do zvuku trochu Jefferson Airplane a sluníčkových 70s (skladba Imported Heartache). Většina melodií vznikla na místě, v průběhu natáčení. Proto jsme se rozhodli ponechat albu syrovost a autentičnost. Většina věcí se hrála jen jednou. Jak kvůli času, tak kvůli momentálnímu pocitu.
Nahrávka se rozdávala, prodávala a lidi si užívali stav za zprvu dvacet korun. Měli jsme ideu „živáky serem, nahráváme desky“. To nám po výzvě varské barmanky jaksi nevyšlo. Teď hrajem po různých underground festech a v pražských klubech. Listopad a prosinec občasně, únor, březen intenzivně.
V lednu nahráváme Teslu – celovečerní album rozmanitějšího zvuku. Skrze žánry, rytmy a stavy mysli. Ve fyzické podobě vyjde pouze vinyl, jako levnější verze pak slouží digitální album za 66,6 koruny na Bandcampu. Do lisu jde zatím 500 desek, 250 alb. Stopáž odhadujeme na 88 minut. To je za nás zatím vše, přijďte s námi do rauše – vstup se neplatí, nemáme peníze rádi. Maximálně výstupné, ale o tom později.
Mimochodem, s kapelou vzniklo studio, label – APBrecords. Pro milovníky sedmdesátých a blázny všeho druhu.
Naši psychedelii si poslechněte zde a lejbl můžete olajkovat zase tady: APBrecords. Díky.
Na závěr ještě komentář Tomashe Rogo Rogowského (pražskej undr ví): Další kyselinový poblázněnci. To je dobře, jen ať se psychedelie po zemi šíří.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.