Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.04.2015 - 00:01

Alnico Cream a Fullback G15V-100: nová repra od Celestionu

Britský Celestion představil na zimním hudebním veletrhu v Anaheimu dvojici nových kytarových reproduktorů Alnico Cream a Fullback G15V-100, které v brzké době rozšíří už tak poměrně širokou nabídku tohoto tradičního výrobce.

Alnico Cream je dvanáctipalcový reproduktor o výkonu 90 Wattů a vysokou citlivostí 100 dB. Alnico magnet dodává tomuto modelu příjemný vintage sound s hřejivými basy, muzikálními kulatějšími středy a brilantními výškami. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 75 až 5 000 Hz. Vyráběn bude v 8 a 16 Ohmových verzích.

Díky nadstandardní citlivosti je Celestion Cream dobrou volbou i pro dnes tak populární nízkovýkonné zesilovače a výrobce předpokládá, že bude také hojně osazován do nejvyšších verzí komb a boxů různých boutique značek, produkujících malé série ručně vyráběných luxusních aparátů.

Další kytarovou specialitou je patnáctipalcový Celestion Fullback G15V-100 s výkonem 100 Wattů, citlivostí 99 dB a frekvenčním rozsahem 65 až 4 000 Hz. Díky většímu průměru membrány a masivnímu keramickému magnetu Fullback disponuje dynamickými a plnými basy a detailními středy.

Koncepce tohoto repra dodává čistému zvuku kytary hebké výšky s širokým spektrem nosných nižších středů. Zkreslení je ve všech pásmech dostatečně frekvenčně komplexní - kulatější, ale stále razantní a průbojné střední pásmo společně s rezervou v basech dělají z tohoto patnáctipalce výbornou alternativu ke klasickým 4x12 kabinetům. Kombinace 12-ti palcových reproduktorů s Fullbacky je také vhodná pro extrémnější styly využívající podladění nebo 7-mi a 8-mi strunné nástroje. Fullback bude nabízen pouze v 8 Ohmové variantě.

Obě novinky by se měly ukázat na trhu v průběhu několika týdnů. Předpokládaná cena špičkového Celestionu Alnico Cream se bude pohybovat okolo 260 Euro, větší Fullback G15V-100 by měl mít cenovku pod hranicí 120 Euro.

Tagy Celestion
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY