Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.06.2018 - 00:01

Ambisonický mikrofon Rode NT-SF1

Australská firma Rode vyvinula společně se značkou SoundField, leaderem na poli surroundových broadcastingových snímacích technologií, nový ambisonický mikrofon Rode NT-SF1. Model, umožňující nahrávání kulového prostoru v úhlu 360 stupňů z jediného bodu, uvítají především filmová, televizní nebo postprodukční studia.

Základem mikrofonu je čtveřice nízkošumových půlpalcových kapslí TF45C v tetrahedrálním uspořádání, snímající čtyřkanálový záznam ve speciálním formátu A, jenž je pomocí softwaru SoundField následně převeden do formátu B (kanály W, X, Y, Z) s možností další editace, výběru jednotlivých větví, efektování apod.

Díky stále dostupnějším digitálním technologiím a rychlému pokroku v této oblasti zastává ambisonie v rámci audia velmi důležitou funkci a to nejen v dnes už v podstatě standardní vícekanálové reprodukci (např. 3D filmy), ale také v případě virtuálních aplikacích, počítačových her nebo různých systémů s interaktivním ovládáním.

Profesionální kondenzátorový mikrofon SoundField by Rode NT-SF1 se kromě špičkových parametrů může pochlubit také v dané produktové kategorii velmi příznivou cenou, která by neměla překročit hranici 1 000 dolarů, což je podle slov výrobce průlomová částka. Novinka doplněná adapterem, držákem, čtveřicí kabelů Mogami s konektory Neutrik a dalším příslušenstvím se v evropské distribuci objeví pravděpodobně koncem června.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY