Amp-switchery Mesa Boogie Head-Track a Switch-Track

Plynule kombinovat různé typy zesilovačů a kabinetů samozřejmě vyžaduje použití speciálních přepínačů, které zajistí nejen tichý chod celého systému, ale zároveň chrání jednotlivé součásti gearu před poškozením. Kvalitní a flexibilní řešení této problematiky nabízí dvojice nových amp-switcherů Head-Track a Switch-Track z dílen renomované kalifornské značky Mesa Boogie.

Mesa Head-Track umožňuje propojení dvou aparátů s jedním boxem a dvojicí volitelných efektových smyček. Čelní panel šasi z ohýbaného ocelového plechu je osazen nástrojovým vstupem, dvěma konektory pro připojení vstupu zesilovačů (A/B), sendy / returny sériových ef. smyček, zdířkami FX IN / Out třetí fixní smyčky, dvojicí jacků pro kabely mířící z audio výstupů obou aparátů (max. zatížitelnost 150 W / 4 ohmy) a výstupem pro reprobox.

Veškeré popisky usnadňující propojení jsou přehledně umístěny na hlavním panelu, kde najdeme také kovový nášlapný footswitch přepínající mezi sekcemi A a B. Vzhledem k tomu, že výrobce doporučuje z důvodu zachování maximální věrnosti signálu použít kratší kabeláž, je Head-Track vybaven i výstupem pro malý externí footswitch, u něhož délka kabelu nijak neovlivňuje výsledný zvuk a navíc nezabírá mnoho místa v pedalboardu. Na webu výrobce najdete obrázky celkem šesti způsobů zapojení a znázorněny jsou i případy, kterých byste se měli vyvarovat.

Rozměrově kompaktnější varianta Mesa Switch-Track představuje tzv. ABY přepínač s MIDI rozhraním, umožňující kombinovat dva zesilovače s pevně připojenými boxy (samozřejmě i komba) a při použití např. dvoukanálového vintage aparátu se samostatnými vstupy (např. "čtyřdíra" Marshall Super Lead) je možno využít switcher pro volbu kanálů.

Krabička disponuje dvojicí footswitchů nabízejících čtyři funkce a to A nebo B, A+B paralelně a Mute. Kromě nástrojového bufferovaného vstupu a dvojice jacků pro připojení vstupů zesilovačů je přepínač osazen tunerovým výstupem s nízkou impedancí, odpojením uzemnění větve A (větev B je vždy izolována), invertorem fáze a tlačítkem Store napojeným na obvody DIN konektorů MIDI In a Thru, takže switcher může být popřípadě řízen externím MIDI zařízením.

Amp-switchery Mesa Boogie Head-Track a Switch-Track napájené pomocí 9V adapteru, by se na pultech evropských obchodů měly představit zřejmě v průběhu června, oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 400 dolarů za verzi H-T a asi 300 dolarů za model S-T.