Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový speaker simulator Friedman Mic-No-Mo

Kalifornský butikový výrobce Friedman Amplification přichází na trh s pasivní verzí kytarového speaker simulatoru nesoucího označení Mic-No-Mo. Zařízení je samozřejmě využitelné také jako DI box a může se pochlubit plně analogovou konstrukcí. Na rozdíl od tzv. load boxů je nutné zapojit do Mic-No-Mo kabinet a předejít tak poškození koncového stupně zesilovače.

Speaker simulator nevyžadující žádné napájení je postavený na obvodech, které designer Dave Friedman poprvé použil u aparátů řady Runt (hlavy a komba o výkonech 20/50 W), a představuje přímočaré a v této produktové kategorii zvukově nadstandardně kvalitní řešení. Mic-No-Mo je využitelný jak ve studiu, tak i na pódiu, kde uživatel ocení především konzistentní zvuk a rychlé ozvučení nástroje.

Elektronika je uložena v krabičce z bytelného plechu, na jejíž přední straně najdeme jackový vstup pro zesilovač a výstup pro připojení boxu. Zadní strana nese symetrický XLR výstup a trojici dvoupolohových páčkových switchů.

První umožňuje odpojit uzemnění a eliminovat různé brumy zemnících smyček, druhý spínač nabízí volbu mezi dvěma polohami mikrofonu – konkrétnější a zvukově ostřejší režim Center (virtuální mikrofon snímá střed repra) nebo temněji zabarvený mod Edge emulující umístění mikrofonu blíže k vnější hraně membrány.

Třetím přepínačem Level lze skokově snížit hlasitost XLR výstupu o -10 nebo -30 dB a optimalizovat úroveň signálu s dalšími audio-komponenty v řetězci. Friedman Mic-No-Mo by měl na evropský trh dorazit pravděpodobně v závěru srpna, cena byla nastavena okolo hranice 120 eur.

Tagy Friedman Friedman Mic-No-Mo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY