Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.07.2017 - 00:01

Analogový syntezátor Roland SE-02

Na akci Future Defined odhalil Roland další novinku v podobě analogového syntezátoru SE-02 vyvinutého ve spolupráci s firmou Studio Electronics. Synth patřící do prémiové edice Roland Boutique Designer je první striktně analogovým zařízením této série. Monofonní model osazený diskrétními obvody a kvalitními komponenty nabízí klasický vintage sound tvořený pomocí trojice oscilátorů a nechybí ani inovovaný sekvencer.

Napěťově řízené oscilátory s funkcí manuálního i automatického ladění disponují šesti typy charakteru vlny, třetí oscilátor lze použít jako LFO, sekce Amplifier má duální gain, nechybí low pass filtr (24 dB), tři režimy tzv. cross modulace (XMOD), feedback looper nebo noise generator.

U LFO jednotky se synchronizací tempa můžeme vybírat z devíti různých vln, synchronizován je i digitální delay s bypassem pro zachování cesty analogového signálu, pokročilý šestnáctikrokový sekvencer s intuitivním výběrem vzorků je možno navázat na tempo pomocí MIDI rozhraní, USB nebo triggerového vstupu a u každé sekvence jsou uložitelné funkce gate time, glide a tempo. Sekvencer je schopen také ovládat parametry synthu a jeho paměť pojme 128 patternů.

Díky MIDI Chain Modu lze vzájemně řetězit více synthů a vytvořit tak polyfonní syntézu a hlavní datové úložiště je rozděleno do 3 bank po 128 presetech. Na čelní straně šasi najdeme kromě síťového spínače, napájecí zdířky pro adapter a malého potenciometru celkové hlasitosti dvojici stereo minijackových konektorů sluchátek a audio výstupů, Trigger In / Out, USB port micro B, MIDI In / Out a vstupy pro funkce Gate, CV, VCF CV a EXT.

Kompaktní analogový syntezátor Roland SE-02 s rozměry 300 x 128 x 46 mm a hmotností 950 g, komplexní architekturou a především muzikálním zvukem s masivními basy a hřejivými výškami se v evropských obchodech představí zřejmě na přelomu července a srpna, cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 500 dolarů.

Tagy Roland Roland SE-02
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY