Aparáty Blackstar HT-20R MkII a HT-20RH MkII

Druhá generace lampových aparátů Blackstar řady HT MKII se rozrůstá o kompaktní model komba HT-20R MkII a zesilovače HT-20RH MkII. Dvoukanálové verze využívají preampovou elektronku ECC83, koncová sekce o výkonu 20 W je postavena na dvojici lamp EL84, nechybí emulační výstupy, USB port atd.

Čistý kanál s potenciometry Volume a Tone disponuje přepínačem dvou voicingových režimů – první nabízí pevnější basy a druhý se vyznačuje průraznějšími středy, U zkreslené větve s ovladači hlasitosti a gainu lze vybírat mezi britským charakterem zkreslení s rozsahem od lehkého boostu po saturovanější crunch, nebo modem převzatým z aparátů HT Venue MkII s agresivněji znějícím high gainem.

Pro oba kanály jsou společné klasické třípásmové korekce doplněné patentovanou funkcí ISF umožňující dosáhnout britského či amerického charakteru zvuku nebo jejich mixu. Ke koncové jednotce s Masterem je přiřazen ovladač studiového reverbu a také spínač s funkcí DPR (Dynamic Power Reduction) pro snížení maximálního výkonu na desetinu (20W -> 2W), takže i při menších hlasitostech lze využít komprimaci a lehké nakreslení koncových lamp.

Konektivita sestává ze sendu/returnu sériové efektové smyčky s tlačítkem citlivosti (+4/-10dB), zdířky footswitche, minijackového Aux In, USB audio portu, XLR výstupu a jackového Line Outu s emulací boxu (1x12/4x12) a trojice konektorů pro kabinety o impedancích 1x8/1x16/2x16 ohm.

Kombo Blackstar HT-20R MkII o rozměrech 503 x 455 x 271 mm a váhou 16.2 kg je osazené firemním dvanáctipalcovým reproduktorem a jeho cena se na evropském trhu pohybuje okolo 720 eur. Hlava HT-20RH MkII (468 x 245 x 222 mm, 9.6 kg) vyjde na cca 650 eur a u k oběma modelům je dodáván dvoucestný footswitch.