Aparáty Fillmore 25: vintage sound v podání Mesa Boogie

K padesátiwattovým kytarovým aparátům Mesa Boogie Fillmore přibyla série Fillmore 25 v podobě zesilovače, komba a také kompaktního boxu 1x12 Fillmore 19. Nové modely o výkonu 25 W nabídnou podle slov výrobce unikátní vintage sound. Především díky koncovým elektronkám 6V6 využívaným například u komb Fender Deluxe/Deluxe Reverb z 50. a 60. let, starší řady Gibson GA (GA-20, GA-30, GA-40), butikových zesilovačů Divided by 13, Budda apod.

Předzesilovací sekce osazená 5 elektronkami 12AX7 nabízí dva identicky řešené flexibilní kanály, které jsou vybaveny třípolohovými páčkovými přepínači s režimy Clean/Drive/Hi, samostatnými čtyřpásmovými korekcemi, gainem a masterem. Každá větev disponuje také ovladačem pružinového reverbu ošetřeného lampou.

Koncová jednotka využívá patentované technologie Dyna-Watt (Class A/B) s diodovým usměrňovačem a dvojicí elektronek 6V6 poskytujících max. výkon 23 W a dodávajících zvuku charakteristickou kompresi s příjemně zakulacenými výškami, krémovými středy a muzikálním nakreslením při vyšším vybuzení. Konektivita sestává kromě nástrojového vstupu a trojice výstupů (1x8/2x4 Ohm) ze sendu/returnu efektové smyčky a dvou zdířek pro footswitch.

Kabinet Fillmore 19 s dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion Custom 90 o impedanci 8 ohmů má polotevřenou konstrukci, skříň je vyrobena z baltské březové překližky a díky dvojici paralelních vstupů lze připojit další box. Oficiální ceny novinek se mají pohybovat v následujících relacích: hlava Fillmore 25H - cca 1 400 dolarů, kombo Fillmore 25C - cca 1 600 dolarů a box Fillmore 19 - asi 420 dolarů.