Aparáty Vox MVX150 a nové modely řady MV50

Britský Vox přichází s novými modely kytarového komba MVX150C a zesilovače MVX150H. Využívají speciální obvod Nutube, který pracuje na velmi podobném principu jako klasické preampové elektronky. K edici MVX, jejíž prototypy firma vystavovala už na loňském veletrhu NAMM, bude nabízen i box BC112-150. Kromě těchto novinek Vox také rozšiřuje sérii mini-aparátů Nutube MV50 o dva zesilovače ve verzích Boutique a High Gain.

Voxy MVX150H a MVX150C ve stylovém vintage designu se zaoblenými hranami skříně, disponují dvoukanálovými předzesilovači z nichž každý nabízí výběr dvou zvukových režimů. První kanál s přepínačem Clean/Crunch je osazen potenciometry gainu, hlasitosti a tónové clony plus spínači Bright a Fat.

Druhý kanál Rhythm/Lead (opět switche Bright a Fat) má kromě gainu a hlasitosti plnohodnotné třípásmové korekce a charakter středů je možno ovlivnit přepínačem Mid-Shift. Součástí koncové jednotky o výkonu 150 W jsou ovladače reverbu, presence, resonance a dvojice masterů.

Na zadní straně najdeme otočný volič s výkonovými režimy Full (150 W), 1/2, 1/5, 1/30, 1/150 (75, 30, 5 a 1 W) a Mute, Eco switch, dva repro výstupy s přepínáním impedancí 4,8,16 Ohm, výstup Wet, emulovaný Line Out, dvě zdířky footswitche a send/return efektové smyčky (paralelní nebo sériová).

Praktickou vychytávku představuje dvojice malých potenciometrů nastavujících u každého kanálu samostatný BIAS speciální lampy Nutube v rozmezí Vintage - Modern. K aparátům bude dodáván box BC112-150 osazený dvanáctipalcovým 150 W reproduktorem Celestion Redback.

Příznivci kompaktních zesilovačů řady VOX MV50 mají nyní možnost výběru nových modelů této řady, která byla posílena o verze MV50 High Gain a MV50 Boutique zvukově vycházejících z aparátů Mesa Boogie Rectifier a Dumble.

Analogové preampy využívají technologii Nutube, ovládání sestává z potenciometrů Volume, Tone, Gain, a switche EQ s režimy Flat a Deep. Koncová sekce zapojená ve třídě Class D poskytuje výkon 50 W, nechybí emulovaný výstup (sluchátka / Line Out), režim Eco, napájení obstarává 19V adapter a verze High Gain disponuje i třípolohovým spínačem Mid Control ovlivňujícím výraznost středních pásem

Oficiální ceny novinek z produkce Voxu, které se na trhu představí zřejmě v průběhu dubna, by se měly pohybovat v následujících relacích: zesilovač MVX150H cca 730 eur, kombo MVX150C cca 960 eur, box BC112-150 cca 390 eur a mini-modely MV50 High Gain / Boutique vyjdou přibližně na 220 eur.