Apogee Jam 96k: zvukovka pro Windows 10 a Mac

Kompaktní kytarový interface Jam 96k vyráběla americká společnost Apogee doposud jen pro platformy Mac/iOS, ale nyní mohou tuto zvukovou kartu používat i majitelé zařízení běžících na operačním systému Windows 10. Nový model Jam 96k disponuje identickou elektronikou jako jeho předchůdce a pomocí Lightning kabelu jej lze používat i s iPhonem, iPodem nebo iPadem.

Malá krabička s chromovaným povrchem je osazena špičkovými 96kHz / 24-bit AD/DA převodníky zaručujícími studiovou kvalitu nahrávaného audio záznamu, diskrétní vstupní obvod ve třídě Class A emuluje chování elektronkového preampu a patentovaná technologie PureDigital eliminuje šum na absolutní minimum.

Na šasi najdeme kromě nástrojového jackového konektoru a USB výstupu také kolečkový potenciometr pro nastavení hladiny vstupní citlivosti a tříbarevnou diodu informující o stavu karty (modrá – Jam je připojen, zelená – připojen a připraven k nahrávání, červená – příliš vysoký vstupní gain).

Jam 96K je sice primárně navržen pro kytaru a basu, ale lze jej použít i v kombinaci s akustickými nástroji nebo pro záznam zpěvu a to pomocí dynamického mikrofonu s redukcí XLR/jack. Novinka od Apogee, která je v dané kategorii zvukových karet rozhodně nadstandardním modelem, by se na evropském trhu měla představit začátkem listopadu za cenu cca 120 Euro.