Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 02.06.2017 - 00:01

Basa Epiphone 20th Anniversary Jack Casady

Když firma Epiphone uvedla v roce 1997 na trh první signovaný model basy navržený Jackem Casadym, zakladatelem kapel Jefferson Airplane a Hot Tuna a také členem rock and rollové Síně slávy, tak asi netušila, že se tento nástroj stane nejprodávanější pololubovou baskytarou v historii značky. Po 20 letech od premiéry originálního modelu nyní výrobce představuje výroční reedici Epiphone 20th Anniversary Jack Casady, která kráčí ve stopách původního bestselleru.

Horní deska korpusu z laminovaného javoru je polepena dvěma pláty javorové dýhy s výraznou plamínkovou kresbou a mahagonový krk s profilem 1960 RB nese palisandrový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 20 středně silnými pražci medium-jumbo a trapezoidními polohovými značkami ve stylu LP Standard. Menzura byla vyměřena na 34 palců a šířka nultého pražce z umělé kosti činí 3.8 cm.

Basa disponuje jedním nízkoimpedančním humbuckerem Electar JCB-1 se speciálním vinutím, nižším výstupem a širokým frekvenčním záběrem. Snímač umístěný ve střední části těla je doplněn potenciometry hlasitosti, tónové clony a netradičně také třípolohovým rotačním přepínačem VariGain volícím rozdílné impedance obvodu (50, 250 a 500 Hz).

Hardware v leštěném chromu sestává ze speciální kobylky Epi Original 3-P uchycené k tělu trojicí masivních šroubů a s kotvícím systémem umožňujícím rychlou výměnu strun. Ladění obstarávají spolehlivé firemní strojky Clover s otevřenou mechanikou a velkými třílistými rondely.

Basa Epiphone 20th Anniversary Jack Casady bude nabízena v transparentním červeném laku a součástí balení je výroční polstrované pouzdro Deluxe 20th Anniversary, široký popruh z pravé kůže, certifikace a další doplňky. Novinka v limitované edici by se měla na pultech evropských obchodů představit koncem června za cenu pohybující se okolo 750 eur.

Tagy epiphone Epiphone 20th Anniversary Jack Casady
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY