Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.05.2016 - 00:01

Baskytary Fender Precision z prémiové edice American Elite

Novou vlajkovou lodí v nabídce sériově vyráběných baskytar Fender jsou nástroje z prémiové edice American Elite, do které patří také modernizovaný model Precision American Elite Bass. Design baskytary samozřejmě vychází z nestárnoucího konceptu původních Precisionů, ale oproti předloze je novinka vybavena inovovaným hardwarem, čtvrtou generací snímačů Noiseless a aktivním ekvalizerem.

K výběru jsou dvě základní verze - modely v klasických barvách Olympic White, Black a Sunburst mají korpus z olše, zatímco u variant s transparentními úpravami Natural a Tobacco Burst byl k výrobě těla použit jasan. V místě napojení krku je korpus ergonomicky frézován pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám.

Krk z jednoho kusu javoru, jenž je k tělu uchycen pěti šrouby, má profil měnící svůj tvar od mělkého C po kulatější D a proměnlivý je i radius (9.5 až 14 palců) palisandrového hmatníku osazeného 21 středně silnými pražci. Šroub výztuhy je na rozdíl od standardních Fenderů umístěn za posledním pražcem, kostěný ořech má šířku 41.3 mm a menzura činí 34 palců.

Kobylka HiMass Vintage umožňuje uchycení strun buď přímo v základně nebo skrz korpus a na hlavici najdeme odlehčené ladicí strojky Fender FW, včetně přítlačného kolečka strun D a G a také chytře vyřešený přítlačný systém pro strunu A, jenž je součástí podložky daného strojku.

O přenos zvuku se stará nejnovější řada nízkošumových single coilů Fender - střední půlený snímač Elite PB je umístěn na pickguardu a kobylkový singl Noiseless JB je přes čtveřici vrutů zapuštěn přímo do těla. Ovládání sestává ze společného potenciometru hlasitosti, balance obou snímačů a dvou duálních souosých potenciometrů pro nastavení basů, středů a výšek. Aktivní obvod lze vypnout malým přepínačem a baterie preampu je uschována pod plastovou destičkou na zadní straně korpusu.

Baskytary Fender Precision American Elite v sobě spojují design a zvukové vlastnosti klasických vintage Fenderů z padesátých a šedesátých let a díky inovované elektronice s aktivním předzesilovačem jsou schopny uspokojit také nároky hráčů, kteří kromě tradičního zvuku vyžadují i moderní agresivní sound. Nové modely jsou už dostupné na českém trhu a to za cenu pod hranicí 57 000 Kč.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist