Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.03.2016 - 00:01

Basové bi-amp kombo Orange OB1-300

Orange, tradiční britský výrobce kytarových aparátů s nezaměnitelným soundem i designem, se v poslední době snaží stále více vycházet vstříc i baskytaristům, o čemž svědčí také nové série rackových zesilovačů řady OB1, do které patří i nejnovější model komba Orange OB1-300 BC s plně analogovým bi-amp obvodem.

Základní koncepce bi-amp spočívá v tomto případě v rozdělení vstupního signálu nástroje na dvě nezávislé větve, které se na výstupu preampu následně spojí - první produkuje zcela čistý a transparentní zvuk, zatímco druhá cesta prochází zkreslujícím obvodem přidávajícím do celkového zvuku větší porci gainu a vyšších harmonických.

Jednoduché a intuitivní ovládání sestává z aktivních korekcí basů, středů a výšek, celkové hlasitosti, gainu a potenciometru Blend, kterým plynule nastavujeme mix čistého a zkresleného signálu. Ovladače Gain a Blend jsou přepínatelné i footswitchem a u vstupního jacku najdeme spínač citlivosti pro aktivní nebo pasivní nástroj.

Zadní panel je vyhrazen pro XLR výstup zařazený před Master a doplněný odepínáním země, jackový Line Out a dvojici paralelních reproduktorových výstupů s minimální impedancí 4 Ohmy. Analogový koncový zesilovač (Class A/B) s výkonem 300 Wattů je zapojen do 15-ti palcového reproduktoru Eminence s lehkým neodymiovým magnetem. Z důvodu zachování co nejpevnější konstrukce má skelet lepenou zadní desku a repro je montováno z přední strany, kde je umístěn i bassreflex pro výraznější podání spodních pásem.

Orange OB1-300 Bass Combo představuje díky technologii bi-amp další krok k pomyslně dokonalému zvuku a svým charakterem je schopno uspokojit požadavky mnoha náročných hráčů bez rozdílu žánrů. Novinka už se pomalu začíná objevovat v evropských obchodech a její cena se pohybuje okolo 1 300 Euro. Dostupná bude jak klasická oranžová verze tak i černá varianta.

Tagy Orange
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY