Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Čt, 05.01.2017 - 00:01

Basové humbuckery Nordstrand BigRig

Kalifornský výrobce špičkových basových a kytarových snímačů, firma Nordstrand, představila nový typ basových humbuckerů Nordstrand BigRig, které byly vyvíjeny ve spolupráci s italským basistou Alberto Rigonim, jehož jméno se také částečně otisklo v označení této modelové řady. Bezbrumové snímače budou vyráběny v několika verzích a velikostech s cívkami ukrytými v pouzdrech "soapbar" s úchytnými šrouby vedoucími skrz kryt.

Šum a další nežádoucí interference se podařilo eliminovat mimo jiné i díky duálním čočkám, mezi nimiž struna prochází a při jejím kmitání snímá každá cívka trochu rozdílný signál, což také přispělo k tomu, že tyto humbuckery znějí spíše jako velmi silné single coily s průrazným zvukem, extrémně pevnými basy a perfektně čitelnými výškami.

Zvukovou charakteristiku BigRigů ocení především technicky vyspělí hráči, kterým se snímače odvděčí skvěle vyváženým a průbojným tónem neztrácejícím barvu a sustain ani při rychlých pasážích a vyhrávkách hraných ve vysokých polohách. Tyto vlastnosti byly určují také pro Rigoniho, jenž humbuckery od Nordstrandu osadil své Warwicky používané na koncertních šňůrách sólového progmetalového projektu, který vznikal za přispění muzikantů z Dream Theater, Porcupine Tree, King Crimson a dalších renomovaných kapel.

Nové modely Nordstrand BigRig budou dostupné ve 4, 5 a 6-tistrunných variantách a v případě, že jimi budete chtít modifikovat svůj nástroj, tak výrobce nabízí celkem osm velikostí, jejichž rozměry jsou identické s následujícími značkami a typy snímačů: 4 str. - Bartolini BC, EMG35, EMG40, 5 str. - Bartolini P2, EMG40, EMG45 a 6 str. - Bartolini P4, EMG45. Ceny samostatných snímačů startují v závislosti na konkrétní verzi na 119 dolarech a za duální set zaplatíte od 238 dolarů výše.

Tagy humbuckery Nordstrand BigRig
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY