Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.04.2016 - 00:01

Basový box TC Electronic K-115

Úspěšná série basových kabinetů řady K z produkce dánské společnosti TC Electronic se rozrostla o dalšího zástupce, kterým je box s označením TCE K-115. "Patnáctková" verze je stejně jako ostatní kabinety této edice vyrobena z lehké a odolné překližky a díky své zvukové charakteristice a kompaktním rozměrům je ideální kombinací ke stávajícím modelům TCE K-210, K-212 nebo K-410, které firma uvedla na trh v minulém roce.

Masivní projekci spodních basových pásem zajišťuje 15-ti palcový reproduktor s výkonem 400 Wattů a impedancí 8 Ohmů, jenž TC Electronic navrhnul a nechal vyrobit speciálně pro tuto sérii. Zadní deska skeletu je z důvodu zachování maximální tuhosti celé konstrukce přišroubována po obvodu čtrnácti vruty a další dva šrouby jsou přichyceny k vnitřní centrální výztuze.

Měnič je do ozvučnice montován ze zadní strany, což lehce ovlivňuje dynamické vlastnosti boxu a jeho projekci. Na zadní straně najdeme čtveřici velkých kulatých bassreflexů posilujících výraznost nejnižších frekvencí a také dva paralelně zapojené Speakon konektory, které umožňují propojení s dalším kabinetem.

Svými rozměry 690 x 605 x 356 cm a hmotností 23.5 kg se TCE K-115 řadí mezi nejmenší a nejlehčí boxy své kategorie, což uvítají především často koncertující hráči. Novinka z basové edice K by měla být v Evropě dostupná už průběhu dubna a její cena byla stanovena na cca 500 Euro.

Pokud se poohlížíte po kompaktním patnáctkovém kabinetu s kvalitním zvukem, vysokým standardem zpracování a v neposlední řadě i působivým vintage designem, tak nejnovější model od TC Electronic by pro vás mohl být tou správnou volbou.

Tagy TC Electronic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY