Basový distortion Darkglass Alpha·Omega

Návrháři helsinské butikové firmy Darkglass Electronics, jejíž ručně vyráběné produkty si díky své špičkové kvalitě a inovacím získávají stále více příznivců, začali před necelými dvěma lety spolupracovat s hudebním producentem a basistou australských Karnivool Jonem Stockmanem na vývoji komplexního zkreslení pro baskytaru. Po desítkách zkušebních prototypů je na světě distortion Darkglass Alpha·Omega disponující širokou paletou zvuků a nadstandardními možnostmi zapojení.

Efekt je postaven na zcela novém obvodu vycházejícím z klasických zesilovačů, což zásadně ovlivňuje průraznost a dynamiku tónu. Ovládání sestává potenciometrů Level, Drive, třípásmových aktivních korekcí se zdvihem +- 12 dB (basy 80 Hz, středy 500 Hz, výšky 5 kHz) a knoflíkem Blend plynule volíme poměr mezi čistým a efektovaným signálem.

Frekvenční průběh ovlivňují také dva páčkové minispínače – Growl posilující nízká pásma a Bite, jenž zvýrazňuje vyšší středy na frekvenci 2.8 kHz. Velmi důležitým prvkem, podle kterého dostala krabička i název, je ovladač Mod, jenž umožňuje výběr nebo vzájemný mix dvou nezávislých zkreslovacích okruhů Alpha a Omega. První režim nabízí pevný, jasně artikulovaný distortion s rychlým atakem, zatímco obvod Omega se vyznačuje masivním a organickým zkreslením.

Distortion je osazen nejen vstupním a výstupním jackem, ale také paralelním výstupem, z něhož můžete poslat čistý signál nástroje do jiného zesilovače, efektového řetězce, ladičky, nahrávacího zařízení nebo pultu a najdeme zde i symetrický XLR konektor Direct Out s odepínatelným uzemněním. Napájení obstarává 9V DC adapter. Darkglass Alpha · Omega dorazí do evropských obchodů v druhé polovině dubna za cenu cca 380 eur.