Basový flanger Eden AstroFlange

Efektové portfolio firmy Eden doposud tvořily modely Glowplug, WTDI, I90 nebo CaliforniWah a nyní americký výrobce baskytarových aparátů a příslušenství oznámil výrobu další modulační krabičky nesoucí název AstroFlange. Nový flanger je navržen speciálně pro baskytaru a produkuje výraznou modulaci s jasně definovanými konturami a plným, hřejivým zvukem, jenž je použitelný i se šestistrunnými nebo bezpražcovými nástroji.

Bytelné šasi o rozměrech cca 6 x 14.5 x 9 cm je osazeno čtveřicí potenciometrů – Velocity pro nastavení rychlosti vlny, Altitude slouží k ovládání vyšších frekvencí, pomocí Effect Levelu nastavujeme celkovou hlasitost efektovaného signálu a potenciometr Low Cut ovlivňuje výraznost a posazení basových pásem v modulaci.

Přepínání má na starost masivní kovový footswitch a krabička je vybavena dvojicí diod – první je aktivační a druhá kontrolka informuje o připojení efektu k síti. Napájení flangeru obstarává 15V adapter, navýšení napětí umožňuje obvodu pracovat s vyšší dynamikou a výsledkem je i preciznější tón, jenž se lépe prosazuje v kapelovém soundu.

Flanger Eden AstroFlange představuje díky filtru Low Cut, umožňujícímu nastavit které ze spodních frekvencí budou modulací ovlivněny, nadstandardně flexibilní efekt s pevným a transparentním zvukem, jenž maximálně zachovává čitelnost a charakter původního zvuku nástroje. Novinka se v Evropě objeví zřejmě v průběhu prosince a cena flangeru včetně originálního adapteru by se na českém trhu měla pohybovat okolo 3 300 Kč.