Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 23.03.2016 - 00:01

Basy Ibanez SRE: oblíbená série s inovovanou elektronikou

Charakteristický zvuk, ergonomicky skvěle navržený korpus a komfortní rychlý krk - to jsou hlavní atributy oblíbených baskytar Ibanez řady Soundgear, které po dlouhou dobu tvoří páteř nabídky dnes už tradiční japonské značky. Výrobce se letos rozhodl tyto modely inovovat a výsledkem je "třístovková" série Ibanez SRE, jež je osazena novými snímači s aktivní elektronikou a masivními kobylkami Accu-cast B.

V nabídce se objeví čtyř a pětistrunné verze SR300E, SR370E, SR305E a SR375E a následně i "šestka" SR306E. Korpus je vyroben z mahagonu, šroubovaný krk tvoří tři kusy javoru proložené dvěma pláty palisandru pro větší stabilitu a palisandrový hmatník s radiusem 305 mm nese 24 středně silných pražců.

O přenos zvuku se stará dvojice pasivních snímačů PowerSpan Dual Coil s potenciometry hlasitosti a balance a třípolohovým přepínačem umožňujícím aktivaci funkce Power Tap, rozepnutí cívek anebo jejich sériové zapojení. Aktivní obvod ICE napájený 9V baterií zařazuje do signálové cesty třípásmový ekvalizer.

Hardware se skládá z modifikované kobylky Accu-cast B120 nebo B125 (pro pětistrunné varianty) s roztečemi strun 19 a 16.5 mm a chytře řešenými úchyty, které nevyžadují provlékání celé struny základnou kobylky a značně tak urychlují jejich případnou výměnu. Na hlavici najdeme odlehčené ladicí strojky dodávané firmou Gotoh. Mechanika je nabízena v klasické chromované i černé úpravě nebo v elegantním odstínu Cosmo Black.

Baskytary Soundgear Standard SRE budou podle konkrétního typu dostupné v klasických, transparentních i metalizovaných lacích Charred Champagne Burst, Champagne Gold, Iron Pewter, Metallic Gray, Root Beer Metallic, Candy Apple, Weathered Black, Sapphire Blue a Aged Whiskey Burst.

Nová série Ibanez SRE představuje další evoluci, která staví na více než 25-ti leté historii této úspěšné modelové řady a kromě osvědčené koncepce přináší nadstavbu v podobě přepracované variabilní elektroniky a mechaniky posouvající zvuk těchto modelů zase o stupeň výše. Ceny začínají na asi 300 Euro za základní typ 300E a končí u cca 420 Euro v případě pětkové verze 375E.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY