Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.04.2017 - 00:01

Basy Ibanez SRH500 a SRH505 s piezo snímači AeroSilk

Ibanez pokračuje v produkci netradičních modelů baskytar čtyř a pětistrunnými verzemi nesoucími označením SRH500 a SRH505, jenž patří do edice Bass Workshop a budou nabízeny také v bezpražcové variantě. Basy tentokrát disponují výhradně piezo snímači, což jim společně s konstrukcí využívající korpus s rezonančními dutinami dodává specifický zvuk vhodný na jazz, funky, fusion nebo country.

Základem korpusu se známými liniemi řady Sound Gear je částečně vyfrézovaný mahagonový masiv o výšce 55 mm s plnou centrální částí a smrkovým topem s vyřezaným F klíčem. Horní hrana v místě kde se většinou opírá pravé předloktí je pro pohodlnější hru zkosena a rychlý přístup k vyšším polohám zajišťuje nově koncipovaný spoj AANJ se sníženou výškou.

Krk se subtilnějším profilem (síla na 1. pr. 19.5 mm, na 12.pr. 21.5 mm) je připevněný k tělu pomocí čtyř šroubů a lepen ze tří kusů exotické jatoby, známé také jako brazilská třešeň, rostoucí v subtropických lesech Jižní Ameriky, prokládaných dvěma pláty bubingy. Palisandrový hmatník s radiusem 305 mm nese 24 středně silných pražců a obě basy mají menzuru 34 palců.

Hardware sestává z kobylky Ibanez Custom (rozteče strun u SHR500 19 mm, u SHR 505 16.5 mm) v jejíž kamenech jsou zabudovány piezo snímače doplněné aktivním systémem AeroSilk ovládaném potenciometry hlasitosti a tónové clony. U každého snímače lze individuálně nastavovat gain a to pomocí malých trimrů přístupných přes otvory v panelu na zadní straně korpusu. Ladění obstarávají odlehčené strojky Gotoh a veškeré kovové části jsou provedeny v matně černé barvě.

Ibanez SRH500 a SRH505 jsou z továrny seřízeny na struny D'Addario ECB81 Flat Wound a budou nabízeny v decentním transparentním laku Dragon Eye Burst Flat. Novinky by se měly objevit na trhu zřejmě v průběhu května a ceny pro USA byly nastaveny na cca 700 dolarů za SRH500 respektive asi 750 dolarů za pětistrunný model SRH505.

Tagy Ibanez Ibanez SRH500 Ibanez SRH505
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY