Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Po, 18.04.2016 - 00:01

Basy Jackson CBXNT IV a V ze série Concert

Firma Jackson, která v osmdesátých letech stála u zrodu dodnes velmi oblíbených modelů nástrojů s označením superstrat, oznámila výrobu nové řady baskytar Jackson CBXNT IV a V patřících do série Concert. Moderně koncipované čtyřstrunné a pětistrunné basy vycházejí z klasického tvaru nástrojů Fender a jsou vybaveny silnými snímači doplněnými aktivní elektronikou.

Tělo je vyrobeno ze dvou kusů americké lípy dodávající baskytarám této řady mohutnou projekci v nízkých pásmech, příjemné středy a kulatější výšky. Průchozí krk z jednoho kusu javoru má grafitovou výztuhu, subtilní profil ideální pro rychlou hru a ergonomicky řešené napojení na korpusovou část umožňuje pohodlný přístup do vyšších poloh.

Palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců je lemován bílou výložkou a nese 24 jumbo pražců s perleťovými značkami ve tvaru žraločích ploutví. Hardware sestává z kobylky Jackson High Mass a na pro značku typické sešikmené hlavici jsou instalovány uzavřené ladicí strojky Jackson SDC.

Dvojice humbuckerů Jackson HOHB je doplněna samostatnými potenciometry hlasitosti a aktivním třípásmovým ekvalizerem napájeným 9V baterií, jež je ukryta v plastové šachtě zapuštěné do zadní strany korpusu. Veškeré kovové součásti včetně rolen popruhu a čepiček potenciometrů jsou provedeny v černém chromu.

Baskytary Jackson CBXNT IV a V ze série Concert představují v portfoliu výrobce finančně dostupné modely s moderním, hutným soundem a designem, jenž je oblíben hlavně u basistů vyznávající tvrdší muziku, kteří ocení agresivní zvuk a dlouhý sustain silných humbuckerů společně s flexibilitou aktivních korekcí. Mezi kmenové hráče Jacksonu patří mimo jiné i Chris Beattie z Hatebreed, Rick Savage (Def Leppard) nebo David Ellefson z trashmetalových Megadeth (viz. video).

Nová řada CBXNT je vyráběna v barevných odstínech Transparent Red, Metallic Blue a Satin Black (CBXNT IV) a u pětistrunných modelů jsou na výběr úpravy Dark Metallic Gray, Transparent Black a Snow White. Novinky jsou už dostupné i na českém trhu a ceny se pohybují od cca 11 200 Kč za pětkové verze v barvách DMG a SW až po asi 16 400 Kč za CBXNT IV v atraktivním transparentním laku TRD.

Tagy Jackson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY