Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.02.2017 - 00:01

Basy Schecter CV se snímači Diamond J-Bucker

Firma Schecter Guitar Research zařadila do letošního nabídkového katalogu inovovanou řadu baskytar série CV. Čtyř a pětistrunné modely Schecter CV-4 a CV-5 se od předchozí edice z roku 2011 liší nejen upravenými liniemi korpusu, nově koncipovaným krkem a tvarem hlavice, ale také elektronikou s flexibilními snímači Diamond J- Bucker a kvalitní kobylkou S-Tek.

K jasanovému korpusu s dlouhým horním rohem zabraňujícím přepadávání nástroje na hlavu je pomocí šesti vrutů připojen javorový krk s pohodlným profilem tenkého C (1. pr. - 20 mm, 12. pr. - 23 mm) nesoucí palisandrový nebo javorový hmatník o radiusu 10 palců s 22 silnými pražci X-Jumbo. Obě verze jsou osazeny nultým pražcem Graph Tech XL Ivory Tusq, basy mají menzuru 34 (CV-4) respektive 35 palců (CV-5) a o stabilitu a správné prohnutí krku se stará výztuha z karbonových vláken.

Technici Schecteru vybavili nové modely krkovými a kobylkovými snímači Schecter Diamond J-Bucker, u kterých lze měnit zapojení cívek v sériovém (humbucker) a paralelním režimu nebo je rozepnout a získat zvuk single coilu. Na kovové destičce ve stylu Telecasteru jsou upevněny potenciometry společné hlasitosti a tónové clony a třípolohový přepínač. Další dva menší spínače pro volbu zapojení jsou zapuštěny přímo do těla.

Hardware sestává z kobylky S-Tek se samostatnými základnami pro každou strunu, což pozitivně ovlivňuje rezonanci, sustain i čitelnost tónu, odlehčených firemních ladicích strojků a přítlačného kolečka strun G a D. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v leštěném chromu a nástroje jsou z továrny potaženy strunami Ernie Ball Super Long #2849 nebo #2850 (.045-.105, .045-.130).

Basy Schecter série CV jsou vyráběny v asijské pobočce značky a budou dostupné v odstínech Gloss Natural, Ivory a třítónovém sunburstu. V evropských obchodech by se novinky měly objevit v průběhu března. Oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 570 dolarů za CV-4 a asi 650 dolarů v případě pětistrunného CV-5.

Tagy Schecter Schecter CV
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY