Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.06.2018 - 00:01

Bezdrátové systémy Boss WL-20, WL-20L a WL-50

Na začátek léta si Boss načasoval premiéru tří nových bezdrátových systémů pro kytary, baskytary a další nástroje. Sestávají z kompaktních plug-and-play verzí WL-20, WL-20L a receiveru WL-50 v pedálovém formátu, který je určen pro transmitter WL-T, jenž je samozřejmě kompatibilní s firemním kombem Katana Air i s přijímači WL-20 a WL-20L.

Systém WL-20 s receiverem a transmitterem identického tvaru využívá proprietární digitální audio formát pracující na frekvenci 2.4 GHz a nabízí celkem 14 kanálů. Zařízení se může pochlubit velmi rychlou odezvou s latencí pouhých 2.3 ms, dynamický rozsah je dán hodnotou 110 dB, frekvenční rozsah činí 20 Hz - 20 kHz a dosah signálu se pohybuje okolo 15 metrů.

Vysílač se dobíjí po zasunutí jacku do zdířky přijímače napojeného na USB kabel (Micro-B, 5V), takže obě komponenty lze velmi jednoduše dobíjet současně. Výdrž integrovaných lithium-ion článků dosahuje v průměru 12 hodin provozu. Model WL-20L je téměř shodný s variantou WL-20, ale na rozdíl od ní nevyužívá simulaci kytarového kabelu (kapacita) a je proto vhodný pro akustické nástroje, kytary a basy s aktivní elektronikou nebo nástroje s linkovým výstupem.

Receiver WL-50 o rozměrech klasické efektové krabičky disponuje dokovací šachtou pro transmitter WL-T, dosah signálu činí 20 metrů, nechybí trojice kabelových modů (short, long, bypass), napájení obstarává 5V adapter nebo dvojice tužkových AA baterií a kromě jackového vstupu/výstupu zde najdeme i napěťový konektor pro připojení dalších efektů v pedalboardu.

Bezdrátové systémy Boss WL-20, WL-20L a WL-50 představují nekomplikované, spolehlivé a zvukově kvalitní řešení přenosu signálu a to za poměrně příznivé ceny, které by se na evropském trhu měly pohybovat okolo 180 eur za WL-20/WL-20L a cca 200 eur za "pedálový" receiver WL-50.

Tagy boss Boss WL
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY