Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Út, 12.04.2016 - 00:01

Blackstar Fly 3 Bass: šikovné mini kombo pro basisty

Koncept malých komb série Fly odstartoval v roce 2014 kytarový model Fly 3, jenž ve své kategorii získal řadu ocenění prestižních hudebních magazínů a nyní přichází britský Blackstar s novinkou v podobě dvoukanálové basové verze Fly 3 Bass, která se pro řadu hráčů může stát ideálním pomocníkem pro domácí cvičení nebo nahrávání.

Hlavní panel na horní straně šasi z odolného plastu je osazen vstupním nástrojovým konektorem a čtveřicí potenciometrů skládající se Gainu nastavujícího citlivost a míru zkreslení předzesilovače, tónové clony EQ pracující v pásmu 400 Hz a umožňující plynulý přechod od razantního agresivního soundu až po měkký, hutný zvuk s upozaděnými středy.

Knoflíkem Comp aktivujeme zabudovaný kompresor a volíme jím poměr komprese vůči původnímu signálu a celkovou hlasitost nastavujeme potenciometrem Volume. Tlačítko OD přepíná mezi čistým a zkresleným kanálem a praktickou vychytávkou je funkce SUB přidávající do zvuku nízké frekvence. Pod spínačem Power jsou umístěny minijackové zdířky Line In pro zapojení externího audio zařízení (MP3, telefon, CD atd.) a sluchátkový výstup sloužící v případě nahrávání i jako výstup s emulací kabinetu.

Plně analogový obvod s koncovým zesilovačem o výkonu 3 W lze také připojit k externímu boxu Fly 103 a získat tak stereo sestavu s výkonem 6 W. Stejně jako kombo je i přídavný kabinet vybaven reproduktorem o průměru 3 palce.

Aparátek se skutečně kompaktními rozměry 170 x 126 x 102 mm a hmotností necelého 1 kg je možné napájet 9V adapterem nebo 6 tužkovými bateriemi, takže cvičit nebo poslouchat muziku můžete opravdu téměř všude. Cena samotného komba Blackstar Fly 3 Bass by se měla pohybovat okolo 1 800 Kč a v případě pořízení stereo setu s boxem Fly 103 zaplatíte cca 2 700 Kč. Novinka se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu června.

Tagy blackstar
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY