Bluetooth systémy Marshall Acton II/Stanmore II Voice

Divize Marshall Headphones uvádí na trh inovovanou edici domácích audio systémů Acton a Stanmore, které tentokrát vznikly ve spolupráci s vývojovým oddělením Amazonu. Nové modely Marshall Acton II Voice a Stanmore II Voice, vycházející ze série Multi-Room, se kromě bezdrátového Bluetooth, vstupu Aux In nebo WiFi mohou nově pochlubit i hlasovým asistentem Alexa, pomocí kterého lze ovládat i jiná zařízení.

Kompaktnější Acton II Voice o rozměrech 260 x 160 x 150 mm je osazen třemi digitálními koncovými zesilovači (1x30 W + 2x15 W) napojenými na středobasový woofer a dvojici tweeterů. Projekci nízkých pásem podporuje zadní bassreflex, maximální SPL se pohybuje na hranici 98 dB, rozsah činí 50 Hz až 20 kHz a nechybí funkce Spotify Connect nebo Multi-Room.

Oproti Actonu disponuje větší verze Stanmore II Voice (350 x 195 x 185 mm) výkonnějším 50wattovým Class D zesilovačem pro woofer, zůstala dvojice 15wattových koncových jednotek pro tweetery, hodnota SPL se posunula na 101 dB a frekvenční odezva je identická jako u předchozí varianty.

Oba modely v černé kožence doplněné ochrannou síťkou v barvě pepř a sůl jsou vybaveny trojicí potenciometrů (Volume, Treble, Bass) s podsvícenými diodovými prstenci, vedle minijackové zdířky Aux In je umístěno tlačítko s volbou režimů WiFi, Bluetooth, Aux, RCA a další spínače slouží jako Play/Pause a k aktivaci duálního komunikačního mikrofonu.

Pro mobilní editaci je připravena aplikace Marshall Voice App s přednastavenými ekvalizačními presety plus dalšími parametry a automatický síťový okruh je schopen pracovat s napětím 100-240 V. Stylové poslechové systémy s hlasovým ovládáním se už začínají objevovat v evropské distribuci, ceny se pohybují okolo 300 eur (Acton II Voice) respektive cca 400 eur za Stanmore II Voice.