Boss DD-500: nová generace programovatelného delaye

Na letním hudebním veletrhu NAMM v Nashvillu představila společnost Boss zbrusu nový programovatelný digitální delay s označením Boss DD-500, který je nastupující vlajkovou lodí podlahových delayů této značky. Nekompromisní zvuková kvalita, široké možnosti nastavení, inovovaný DSP procesor (32-bit/96 kHz) a bohatá konektivita řadí DD-500 mezi absolutní špičku ve své kategorii.

Boss DD-500 nabízí 12 typů dozvuku (Standard, Analog, Tape, Vintage Digital, Dual, Pattern, Tera Echo, Slow Atttack, Filter, Shimmer a SFX), maximální čas delaye je 10 sekund. Looper disponuje mono i stereo režimy ve dvou samplovacích frekvencích s maximálními časovými objemy paměti 60 sekund (96 kHz/mono, 48 kHz/stereo) nebo 120 sekund (48 kHz/mono).

Oproti předchozím modelům prošel razantní úpravou také design celého efektu - šasi je z ohýbaného ocelového plechu, hlavní panel dostal velký vysoce kontrastní displej a dvojici plochých, nášlapných momentary spínačů nahradily tři masivní kovové footswitche.

Na čelní straně efektu jsou umístěny vstupní a výstupní jacky (2xA/B In, 2xA/B Out), výstup pro expression pedál nebo funkci CTL (1/2), USB rozhraní, DIN konektory MIDI In a Out a zdířka napaječe. Delay tak lze použít i jako podlahový kontroler pro ostatní MIDI zařízení a přepínač kanálů zesilovače.

Detailní nastavení pomocí pětice potenciometrů je navíc rozšířeno o semi-parametrický čtyřpásmový ekvalizer, modulaci, ducking a další efekty. Jednotlivé presety je možno uložit buď do 198 (99x2 mod A/B) nebo 297 (99x3 mod A/B/C) paměťových pozic, samozřejmostí je funkce Tap a multifunkční footswitche mohou pracovat v buferovaném nebo true bypass režimu. Kromě 9V adapteru lze DD-500 napájet i čtyřmi tužkovými bateriemi AA, které efektu poskytnou energii pro asi 7 hodin provozu.

Boss DD-500 Delay představuje novou generaci sofistikovaných dozvukových jednotek, která díky svým zvukovým vlastnostem, bohatým editačním možnostem a intuitivním způsobem ovládání může být velmi užitečnou součástí téměř každého pedalboardu. Horká novinka by měla být v Evropě dostupná v horizontu dvou měsíců.

Tagy: