Boss RV-6 Reverb: tradice, kvalita, inovace

Dozvukové efekty od firmy Boss si díky své zvukové kvalitě získaly mezi muzikanty značné renomé a v nabídce značky patří dlouhodobě k těm nejoblíbenějším. Japonský výrobce nyní představil dalšího zástupce tohoto segmentu, kterým je Boss Reverb RV-6 osazený výkonnějším DSP čipem a novými algoritmy.

Novinka nabízí celkem osm typů dozvuku - k dnes už standardním modům room, hall, plate a spring přibyly režimy modulate, dynamic, shimmer a kombinace reverbu s delayem a to vše ve studiové kvalitě a navíc s možností ovládat míru efektu v reálném čase pomocí externího expression pedálu.

Dvojice vstupů a výstupů umožňuje používat reverb v zapojení mono, stereo i tzv. true stereo a v případě využití pouze výstupu B je průchozí signál 100% efektovaný, což ocení například hráči používající složitější zapojení více paralelních řetězců nebo kombinaci efektu s mixpultem.

Ovládání je velmi intuitivní a skládá se z trojice potenciometrů - Level, jímž nastavujeme poměr efektovaného a čistého signálu, frekvenční korekce Tone a potenciometru Time pro nastavení délky dozvuku. Jednotlivé režimy volíme aretovatelným přepínačem.

Krabičku lze napájet 9V PSA adapterem nebo baterií. Odběr efektu je cca 65 mA, což je v této kategorii poměrně ekonomická hodnota a reverb by měl při použití alkalické baterie vydržet v provozu asi 5 hodin.

Boss RV-6 Reverb je špičkovým zástupcem své třídy a pokud se poohlížíte po kvalitním a variabilním reverbu, tak Boss je sázka na jistotu. Novinka by měla na trh dorazit v průběhu září za cenu okolo 4 000 Kč.

Tagy: