Boss SY-300 Guitar Synth: funkční s každou kytarou

Společnost Roland si už pěknou řádku let udržuje pozici bezkonkurenčního lídra v oblasti výroby kytarových syntezátorů. Vůdčí status jednoho z největších inovátorů v hudebním průmyslu by měla podpořit také horká novinka SY-300 Guitar Synthesizer, kterou vyrábí dceřinná firma Boss.

Vývojáři se u nového syntezátoru zaměřili především na emulaci zvuků starých analogových synthů a sofistikovanou vnitřní architekturu s rozšířenými možnostmi nastavení. Samozřejmostí jsou 24-bitové převodníky, nulová latence a široká konektivita.

Významnou a zcela zásadní inovací prošel také způsob propojení efektu s nástrojem. U většiny zařízení tohoto typu bylo nutno namontovat na kytaru speciální snímač s převodníkem, od kterého vedl 13-ti žilový kabel, ale v případě Bossu SY-300 veškeré zásahy do nástroje odpadají, protože je schopen pracovat se signálem klasických magnetických snímačů vedených normální kytarovou šňůrou.

Výkonné DSP procesory umožňují rozdělit polyfonní syntézu do třech samostatných sekcí a kytarista tak má možnost svobodné tvorby zvuku, založené na podobném principu jako u vintage analogových synthů. V nabídce parametrů nechybí nastavení různých typů vln, filtrace, ataku, dynamiky, ladění, poměru efektovaného a čistého signálu nebo sekvencer s tap tempem.

Kromě oscilátorů je SY-300 vybaven i čtveřicí efektových jednotek, kde najdeme kompresory, různá zkreslení, Slow Gear, modulace, delaye, reverby, equalizer, wah, rotary, tremolo, limiter atd. Veškeré kombinace lze uložit do 99 uživatelských presetů nebo si můžete vybrat některé ze 70 továrních nastavení.

Čelní strana efektu je osazena jackovými konektory In, Thru, Return, EXP/CTL, hlavními stereo výstupy a sub výstupy, dvojicí DIN zásuvek MIDI In, Out/Thru, USB rozhraním a vstupem pro AC adapter. Zařízení spolupracuje s externími přepínači FS-5U, FS-6, FS-7 nebo jejich ekvivalenty a expression pedálem Roland EV-5.

Kytarový syntezátor Boss SY-300 je špičkovým zařízením spojujícím v sobě vlastnosti analogového synthu a klasického multiefektu. Přelomovou změnou je kompatibilita s magnetickými snímači a kytarovým kabelem a sympatické jsou i rozměry efektu (255x191x70 mm) s hmotností 1.75 kg. Předběžná cena pro USA se pohybuje okolo 700 dolarů.

Tagy: