Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.12.2018 - 08:00

Bubeník z Rush pověsil paličky na hřebík

V roce 2015, kdy končilo turné kanadských Rush s názvem R40, odkazujícím na 40leté působení famózního bubeníka Neila Pearta v tomto rockovém triu, začaly na veřejnost prosakovat zprávy o konci legendární kapely. Rush sice svou činnost oficiálně neukončili, nicméně basista a zpěvák Geddy Lee po finálové šňůře novinářům sdělil, že Peart opouští bubenický post.

Lee tuto informaci potvrdil také v letošním prosincovém rozhovoru pro torontské rádio SiriusXM a dodal, že 66letý Peart, který dlouhodobě bojoval se záněty šlach, definitivně pověsil paličky na hřebík. Skalním fanouškům Rush tak nezbývá než doufat v obnovení spolupráce Leeho s kytaristou Alexem Lifesonem. Oba protagonisté totiž údajně zvažují návrat na scénu pod hlavičkou LeeLifeson.

Virtuózní hru Neila Pearta, který se stal vzorem pro celou řadu rockových a progmetalových bubeníků včetně Mika Portnoye (ex Dream Theater, Winery Dogs atd.) nebo Gena Hoglanda (Testament, Death, Fear Factory atd.), zachycuje záznam více než osmiminutového sóla z koncertu Rush ve Frankfurtu.

Tagy Neil Peart Rush bicí
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY