Butikové aparáty Supro 1696RT Black Magick Reverb

Newyorský butikový výrobce kytarových aparátů Supro zařadil do svého katalogu nový model s označením 1696RT Black Magick Reverb, který bude nabízen jak ve formě dvoukanálového celolampového zesilovače, tak i jako kompaktní kombo s jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Supro BD12.

Novinka vyvinutá ve spolupráci s Lennym Kravitzem vychází z klasické verze 1695T Black Magick, ale na rozdíl od předlohy, kterou mimochodem v rané éře Led Zeppelin používal Jimmy Page, disponuje upraveným obvodem s vyšší porcí gainu a širšími možnostmi ovládání.

Dvojici nástrojových vstupů (kanály 1+2/2) doplňují samostatné hlasitosti kanálů, jednoduchá tónová clona byla nahrazena dvoupásmovými korekcemi basů a výšek, přibyl potenciometr pružinového reverbu, u integrovaného lampového tremola lze nastavovat rychlost a hloubku modulace a inovovaná verze je osazena i potenciometrem Master.

Aparát využívá čtyři preampové elektronky 12AX7 a jeden typ 12AT7, v koncovém stupni zapojeném ve třídě Class-A najde dvě lampy 6937 poskytující výkon 25 W a k zesilovači je možné připojit kabinety s impedancemi 4/8/16 Ohmů.

Kytarové aparáty Supro 1696RT Black Magick Reverb budou dostupné v tradičním tolexu Black Rhino Hide kombinovaným se stříbřitě šedou síťovinou. Ceny pro severoamerický trh byly nastaveny na cca 1 300 dolarů za zesilovač a asi 1 500 dolarů za kombo.