Část gearu Noela Gallaghera je na prodej

Bývalý kytarista britských hitmakerů Oasis a frontman kapely High Flying Birds Noel Gallagher se prostřednictvím londýnské brokerské společnosti MJQ Ltd. rozhodl rozprodat část svého pódiového a studiového vybavení, čítajícího mnohdy raritní zesilovače, boxy, nástroje a efekty z jeho rozsáhlé sbírky. Prodej kolekce čítající více než 50 položek by měl startovat 2. října na speciální (zatím nedostupné) stránce webu Reverb.com.

Mezi aparáty značek Fender, Hiwatt nebo Marshall najdeme také speciální prototyp lampového zesilovače Orange Custom Shop NG 140, hlavu OR120 z roku 1990 doplněnou 4x12 kabinetem od stejného výrobce, model Vox Foundation ze sedmdesátých let s boxem Supreme, kombo Selmer Zodiac Twin Thirty nebo set Epiphone Professional G/A skládající se z s netradiční elektronikou pololubovky a komba 1x12.

Značku Vox bude zastupovat také dvojice vintage zesilovačů AC50 z roku 1965, britský Laney zde má svého zástupce v podobě modelu hlavy Supergroup Top-Mount s boxem Bass 100 (podobnou sestavu používal v raném období i Tony Iommi z Black Sabbath) a pro fanoušky skutečně letitých komb bude k mání Gibson GA-40 z padesátých let.

Ze studiové výbavy použité na albech Oasis pochází Mellotron MK IV (r. 1999), příznivce vyhledávaných rarit potěší staré páskové echo Watkins Copycat (60. léta) a kombo Watkins Westminster Tremolo, letitý model echo/reverbu Fender nebo legendární páskový delay Echoplex EP-3 z šedesátých let.

A co k výprodeji svého gearu říká Noel Gallagher? "Když hrajete tak dlouho jako já, tak máte tendenci hromadit velké množství výbavy a je škoda, aby tyto nepoužívané exempláře jen tak stály ve skladu. Inzerované modely v sobě mají kus historie a jsou stále plně funkční, takže bych byl rád, aby se dostaly do rukou někoho, kdo je bude využívat."