CE Coupe a SST Coupe: kompaktní akustiky od Epiphone

Epiphone přidal do nabídky elektroakustických kytar dvojici modifikovaných modelů CE Coupe a SST Coupe, které vycházejí ze standardní předlohy, ale oproti ní disponují menšími a méně hlubokými korpusy, takže se mohou částečně zařadit mezi tzv. cestovní nástroje, u nichž lze navíc využít také snímací elektroniku firmy Shadow.

Pro stavbu korpusu SST Coupe (ocelové struny) i modelu CE určeného pro použití s nylonovými strunami byl použit mahagonový základ doplněný přední ozvučnicí z výběrového smrku a mahagonový krk s pohodlným D-profilem 1960's SlimTaper je připojený k tělu čtveřicí šroubů. Ebenový hmatník o radiusu 14 palců nese 19 nebo 22 (CE/SST) pražců střední síly a ořech ze směsi Graphtech je široký 1.81 respektive 1.62 palce. Menzura obou verzí činí 25.5 palce.

Elektronika sestává ze snímacího systému Shadow Panoramic SH-148-HD, jehož panel je vsazen do horního lubu těla a kromě chromatické ladičky, displeje a potenciometru hlasitosti umožňuje nastavovat zvuk pomocí panoramy, na níž navazují dvě tónové clony - jedna pro struny EAD a druhá pro GHE. Samozřejmostí je fázové tlačítko, ukazatel stavu baterie, sluchátkový výstup a také minijackový vstup Aux In.

Systém je napájen dvěma tužkovými AAA články, jejichž šachtu najdeme na zadní straně korpusu, v ebenové základně kobylky s kostěným sedlem je ukryt snímač Shadow PanaFlex HD a ladění obstarávají mechaniky Premium Classical (CE) nebo Vintage Open-Gear (SST) s převody 16:1/18:1.

Kompaktní elektroakustiky Epiphone CE Coupe a SST Coupe budou dostupné v barevných úpravách Antique Natural nebo Ebony a ceny v evropských obchodech, kam novinky dorazí pravděpodobně v říjnu, se mají pohybovat pod hranicí 550 eur.