Celolampové kombo Fender Edge Deluxe

Po signovaném modelu Stratocasteru uvádí společnost Fender další novinku, jež vznikala ve spolupráci se členem irských titánů U2, kytaristou Edgem. Kompaktní ručně pájené kombo Fender Edge Deluxe je upravenou verzí známého aparátu Fender ’57 tweed Deluxe, který je vedle starých Voxů AC30 a Rolandů Jazz Chorus jedním z nejoblíbenějších Edgeových komb.

Koncepce obvodu původního zesilovače zůstala zachována, ale na přání kytaristy byla posílena dynamická odezva a frekvenční úpravou prošlo i basové pásmo. Zcela minimalistické ovládání sestává z dvojice hlasitostí pro kytarovou a mikrofonní sekci a potenciometru tónové clony. Na hlavním panelu najdeme čtyři vstupy (2x bright a 2x normal) s rozdílnou citlivostí a frekvenční charakteristikou.

Předzesilovač využívá dvojici lamp 12AX7, nechybí elektronkový usměrňovač (1x lampa 5Y3), dvě elektronky 6V6 poskytují koncovému stupni výkon 12 W. Velmi důležitou součástí této signatury je 12ti-palcový reproduktor Celestion Alnico Blue, jenž tónu dodává příjemný atak, měkčí středy a detailně propracované muzikální výšky. Stejně jako originál má i tento model celodřevěný borovicový kabinet s tweedovým lakovaným povrchem.

Na evropském trhu má být kombo dostupné v průběhu května a vzhledem k exkluzivitě novinky, výběrovým součástkám a vysokému podílu ruční práce se jeho cena bude pohybovat okolo hranice 2 300 Euro. Fender Edge Deluxe se tak zřejmě stane předmětem zájmu hlavně movitějších lampových puristů, jež ocení nadstandardní kvalitu zvuku, kterou tento výjimečný aparát nabízí.

Tagy: