Celomasivní akustiky Vintage V501 a VEC501

Značka Vintage, patřící pod křídla britského distributora JHS, přichází na trh s dvojicí finančně dostupných modelů celomasivních akustických kytar Vintage V501 a VEC501. Kvalitní materiály a nový systém vnitřních výztuh zaručují vyrovnaný a organický sound s plnými středy a brilantními výškami a posouvají zvukový charakter těchto akustik do kategorie nástrojů s mnohem vyšší cenovkou.

Zadní deska a luby dreadnoughtu V501 jsou mahagonové a k výrobě přední desky byl použit smrk. Výjimku představuje verze V501MH, která je celomahagonová. Z identického dřeva je také krk s pohodlným profilem nesoucí palisandrový hmatník s dvacítkou pražců a ozdobnou intarzií na oktávové poloze.

Hrany těla a hmatník lemuje u většiny modelů javorový proužek a rosetta okolo ozvučnicového otvoru je vykládána abalonem a rybí kostí. Nultý pražec je z odolné směsi Graph Tech NuBone a ze stejného materiálu je vyrobena i kobylka s palisandrovou základnou. O ladění se starají uzavřené strojky s chromovanou úpravou. Nenápadný průhledný pickguard dává vyniknout topu se saténovou úpravou.

V nabídce se objeví také levoruká verze V501BGB a dvanáctistrunný model V501-12. Série bude dostupná v barevných variantách Satin Natural, Satin Tobacco Sunburst, Satin Mahogany a Satin Burgundy Burst. Ceny začínají na 179 librách a za dvanáctku si připlatíte 20 liber.

Vybavenější elektroakustická edice Vintage VEC501 je vyrobena z identických materiálů, ale korpus má oproti předchozí řadě výřez spodního rohu (cutaway), který usnadňuje přístup do vyšších poloh. Dalším rozdílem je osazení elektronikou v podobě špičkového kobylkového snímače Fishman Sonicore.

Ten je doplněn předzesilovačem Isys+ s ovládáním hlasitosti, basů, výšek, chromatickou ladičkou, tlačítkem pro otočení fáze a LED diodou indikující stav baterie. Kromě klasického jackového výstupu zde najdeme i konektor USB, díky kterému lze kytaru připojit přímo do nahrávacího zařízení. Cena Vintage VEC501 by se měla pohybovat pod hranicí 250 liber.

Tagy: