Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.10.2016 - 00:01

Cestovní elektro-akustika Vintage Viator Paul Brett 12

Firma Vintage, patřící pod křídla společnosti JHS, přichází na trh se signovaným modelem dvanáctistrunné elektro-akustické kytary Vintage Viator Paul Brett 12 VTR800PB-12 se zmenšeným korpusem. Nástroj byl navržen podle požadavků renomovaného britského kytaristy, designéra a dlouhodobého propagátora dvanáctistrunných modelů kytar Paula Bretta a je vyroben z výběrových materiálů doplněných špičkovou elektronikou.

Luby a zadní strana malého těla v přírodní lakové úpravě Natural jsou zhotoveny ze dřeva sapele, což je druh afrického mahagonu a pro přední ozvučnou desku byl vybrán osvědčený smrk sitka s perfektními rezonančními i zvukovými vlastnostmi. Hrany korpusu jsou lemovány javorovou linkou, roseta je vykládána perletí a hlavice má čelní palisandrový plát.

Krk z asijského mahagonu nato disponuje speciálním V profilem, palisandrový hmatník s plochým radiusem nese 18 středně silných pražců a nultý pražec z materiálu Graphtech NuBone. O ladění se starají luxusní otevřené strojky s klasickým uchycením, zlatým povrchem a perleťovými rondely. Struny jsou ukotveny pomocí ebenových kolíčků v palisandrové základně kobylky s kompenzovaným sedlem.

Kytara je vybavena špičkovým předzesilovačem Fishman Sonitone s ovládáním hlasitosti a tónovou clonou umístěnými pod horní hranou ozvučného otvoru, takže design nástroje není potenciometry nijak rušen. V kobylce je zabudován snímač Sonicore, šachta pro 9V baterii je zapuštěna do lubu v místě zadní popruhové rolny a příjemným překvapením je integrovaný USB výstup.

V případě kompaktní cestovní elektro-akustiky Vintage Viator Paul Brett 12 VTR800PB-12 se rozhodně nejedná o dětskou hračku, ale o kvalitní dospělý nástroj s osobitým zvukem, který ocení i profesionální hráči. Novinka by se měla na pultech evropských obchodů ukázat v druhé polovině listopadu a v ceně cca 380 Euro je i polstrované pouzdro.

Tagy vintage Vintage Viator Paul Brett 12
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY