„Charitativní“ Smoke On The Water s hvězdným obsazením

Poté, co v prosinci roku 1988 obletěly svět necenzurované záběry důsledků rozsáhlého zemětřesení v Arménii, nabídla řada států tehdejšímu satelitu SSSR masivní technickou i finanční pomoc. Podpory představovaly i různé humanitární akce. Stranou nezůstal ani britský hudební průmysl, který pro tyto účely založil speciální label Life-Aid Armenia Records.

Mezi projekty této nahrávací společnosti patří i exkluzivní verze skladby Smoke On The Water (1972) hardrockových Deep Purple, kterou firma umístila na kompilaci The Earthquake Album.

V roce 1989 se kromě frontmana Iana Gillana a kytaristy Ritchieho Blackmorea sešli ve studiu bubeník Roger Taylor (Queen), klávesisté Keith Emerson (ELP, Ayeron atd.) a Geoff Downes (Yes, Asia, GTR atd.), basista Chris Squire (Yes), kytaristé David Gilmour (Pink Floyd), Brian May (Queen), Tony Iommi (Black Sabbath) a Alex Lifeson z Rush a Gillanovu pěveckou linku podpořili Bruce Dickinson (Iron Maiden), Paul Rogers (Free, Bad Company atd.) a Bryan Adams.

Záběry z natáčení jsou zachyceny na přiloženém šestiminutovém sestřihu a na Youtube najdete i dokument s názvem The Making of Smoke on the Water, který pro společnost Rock Aid Armenia natočil tým producenta Paula Lovella.