Charitativní speciál PRS „Harpy Eagle“

Michael Reid je zaměstnancem PRS už více než 30 let a se zakladatelem firmy Paulem Reedem Smithem začal spolupracovat v roce 1980, kdy dnes renomovaná marylandská značka ještě oficiálně neexistovala. Reid má ve společnosti na starost prvotní výběr dřeva, což se otisklo i v jeho speciálním modelu PRS „Harpy Eagle“ postaveném z prémiových materiálů.

Pro základ korpusu byl vybrán 200 let starý španělský cedr, top tvoří plát jihoamerického dřeva Peroba del Campo a z příbuzného druhu Peroba Rosa je vyroben krk s profilem Pattern Thin. Nad horní bombírovanou desku vystupují linie harpyje pralesní (vytvořeno Floydem Scholzem), která patří k největším dravým ptákům Jižní Ameriky a dala tomuto modelu také název.

Hmatník z vzácného brazilského palisandru je osazen ptačími polohovými značkami (opět Peroba Del Campo) a 24 jumbo pražci. Hlavice i krytka šachty šroubu pro nastavení výztuhy krku je designově sjednocena s topem korpusu a nástroj má přírodní matovou úpravu NSF (Natural Satin Finish).

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů PRS 85/15 se společným ovladačem hlasitosti, tónovou clonou a pětipolohovým nožovým přepínačem. Struny jsou ukotveny ve firemním vibratu Gen 3 odkud míří do uzamykatelných ladicích strojků Phase II s otevřenou mechanikou. Kovové komponenty jsou potaženy zlatým chromem.

Luxusní exemplář tentokrát nezamíří do distribuce, ale bude vydražen ve prospěch neziskové organizace ABC (American Bird Conservancy), která podporuje řadu projektů věnujících se ochraně tzv. Atlantického lesa, táhnoucího se při pobřeží Brazílie a zasahujícího až na území Argentiny a Paraguaye.