Hanka Kosnovská, foto: Lukáš Rufer

Chtěla jsem napsat básně… a vznikla deska

Za týden vyjde moje první sólový mini album Jiná. Bude obsahovat pět písní v češtině. Texty k nim původně vznikly jako básně, ale postupem času jsem je zhudebnila a nazkoušela s klavírním doprovodem. Při psaní těch básniček mě původně vůbec nenapadlo, že z nich po pár měsících bude deska.

Album vzniklo na popud Vojty Sedláčka z kapely Dědovy blechy, který dělá dramaturga M-klubu v Mejtě. Večer po skončení Bubenickýho festu v roce 2015 jsem mu v šatně zahrála pár mejch písniček na piáno. Byl z toho hrozně nadšenej a přemejšlel, jak by se celej tenhle projekt dal posunout někam dál. A věci se pohnuly. Letos v létě jsme oslovili kluky z nahrávacího studia Wavedesign Studios, se kterýma jsme už dříve spolupracovali při nahrávání alb našich vlastních kapel.

Veškerý materiál na albu vychází z událostí posledních tří let, odráží se v něm mé pocity, milostný život, citová frustrace i sexuální touha. Nahrávání probíhalo v Šemberově divadle ve Vysokým Mýtě, kde jsme během půl dne nahráli asi dvě až tři verze od každého songu. Nahrávalo se naživo, zpěv s klavírem, protože jsme chtěli zachytit co nejvěrnější atmosféru a autentičnost skladeb. Během nahrávání byl zároveň pořízen i video záznam všech písní, včetně singlu Kolonie.

Ve výsledku je pro mě moc zajímavej zpětnej pohled na celej tenhle projekt, kterej vlastně vznikl pouze díky několika básním, vycházejících z duševního rozpoložení v jistý etapě mýho života. A dneska je to ve stádiu, kdy tyhle věci zpívám a hraju pro lidi na koncertech…

www.facebook.com/kosnovska

Tagy: