Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.04.2016 - 00:01

Cort Artisan C4 Plus s preampem Markbass

Nástroje značky Cort jsou mezi muzikanty oblíbeny především díky ve své kategorii nadstandardním zvukovým vlastnostem a výbornému poměru cena/výkon. Nejinak je tomu i u zbrusu nového čtyřstrunného modelu baskytary Artisan C4 Plus s preampem Markbass. Kromě kvalitní aktivní elektroniky se tato série může pochlubit výběrovými materiály, bezchybným zpracováním a elegantním designem.

Sendvičový korpus tvoří centrální javorový blok s mahagonovými křídly, na kterých jsou nalepeny pláty exotického dřeva zebrawood, jež najdeme i na pro tuto značku typicky tvarované hlavici s vyfrézovaným rohem a mechanikami uspořádanými v konfiguraci 2+2. Šroubovaný krk z tvrdého kanadského javoru nese palisandrový hmatník osazený 24 jumbo pražci.

Basa je vybavena dvojicí snímačů Bartolini MK-1 doplněnými aktivní elektronikou MB-1 od renomovaného italského výrobce Markbass. Předzesilovací obvod se vyznačuje velmi transparentním přednesem, který zachovává přirozené zvukové vlastnosti nástroje.

Ovládání sestává z potenciometrů celkové hlasitosti, balance a třípásmových korekcí a k dispozici je i spínač Power Tap jehož aktivací dojde k rozepnutí cívek humbuckerů a zároveň k lehkému posílení basového pásma. 9V baterie napájející preamp je uložena v šachtě na zadní straně korpusu.

Masivní kobylka EB12 se základnou umožňující rychlou výměnu strun je k tělu připevněna čtyřmi šrouby a ladění obstarávají uzavřené strojky vyráběné v licenci firmy Hipshot. Většina kovových součástí je provedena v černém chromu, jenž společně s matným lakem Open Pore Tobacco Burst dodává nástroji luxusní vzhled.

Cort Artisan C4 Plus je vhodnou volbou pro basisty, kteří se poohlížejí po finančně zajímavém nástroji vyrobeném z kvalitních komponent, osazeném špičkovými snímači a aktivní elektronikou. Cena tohoto modelu by se měla pohybovat okolo 430 Euro. Novinka se na evropský trh dostane zřejmě na přelomu května a června a podle informací výrobce se připravuje i produkce pětistrunné varianty.

Tagy Cort
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY