Cort CR300 se snímači EMG RetroActive Fat 55

Asijský Cort přichází z dalším modelem kytary ze série CR inspirované nestárnoucím Gibsonem Les Paul. Novinka s označením CR300 se společně s verzí CR-Custom řadí k prémiovým nástrojům této edice, je postavena z kvalitních materiálů a osazena humbuckery EMG RetroActive Fat 55, které společně s osvědčenou konstrukcí evokují zvukové vlastnosti vintage Les Paulů z 50. a 60. let.

Pro základ korpusu byl vybrán tradiční mahagon doplněný topem ze dvou desek masivního výběrového javoru o síle 15 mm (nejedná se tedy o dýhu ani fototapetu), který tónu dodává rychlejší atak a větší průraznost v oblasti vyšší středů.

Lepený mahagonový krk s pohodlným C-profilem je doplněn hmatníkem z tmavé, velmi odolné jihoamerické jatoby (tvrdost cca 2x vyšší než dub) o radiusu 12 palců, nesoucí 22 jumbo pražců a obdélníkové polohové značky známé např. z modelů LP Custom s nimiž nástroj sdílí i menzuru o délce 24.75 palce.

Instalované aktivní humbuckery značky EMG by se vzhledem k vintage orientaci tohoto Cortu mohly na první pohled zdát jako nepatřičná volba, ale v tomto případě se jedná o modely RetroActive Fat 55, které se svým zvukovým charakterem blíží starým snímačům Gibson PAF a navíc přinášejí bonus v podobě nízkoimpedančního výstupu a nižšího šumu.

Klasicky řešené ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, samostatných logaritmických potenciometrů hlasitostí a tónových clon s kvalitními kondenzátory Mylar o kapacitě 0.1 uF. Vzhledem k typu snímačů mají všechny potenciometry odpor pouze 25 kOhm.

Struny kotví ve struníku Stopbar a přes pevnou kobylku Tune-O-Matic a následně grafitový nultý pražec s šířkou 43 mm míří do ladicích strojků ve stylu Kluson s tulipánovými plastovými rondely. Cort CR300 bude dostupný v transparentním polomatném laku Aged Vintage Burst a jeho cena se má pohybovat okolo 500 eur.

Tagy: