Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.06.2017 - 00:01

Cort GB74JJ se zvukem Jazz Bassu

Jihokorejský Cort, jehož nástroje si mezi muzikanty získaly oblibu také díky skvělému poměru cena/výkon, rozšiřuje sérii baskytar z prémiové edice GB7 o čtyřstrunný model GB74JJ představující moderní verzi nestárnoucí klasiky ve stylu Fender Jazz Bass, se kterým sdílí jak použité materiály tak i rozměry krku a typické osazení dvojicí singlových snímačů.

Vkusně tvarovaný korpus z lehkého bahenního jasanu dodávající nástroji jasně konturovaný, průrazný tón s pevnými basy a posílenou projekcí vyšších středů, má ergonomický tvarovaný krkový spoj umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám a je doplněn průhledným pickguardem nijak nerušícím jednoduchý a elegantní design podtržený výraznou kresbou dřeva.

Krk z výběrového kanadského javoru a se subtilnějším profilem je k tělu připevněn čtveřicí vrutů procházejících kovovou destičkou, hmatník z identického materiálu s radiusem 305 mm nese 21 středně silných pražců, za posledním z nichž se nachází šroub pro nastavení výztuhy. Menzura byla vypočtena na 34 palců a šířka nultého pražce činí 38 mm (stejně jako u Fenderu Jazz Bass).

Přenos zvuku obstarávají dva singlové snímače Voiced Tone VTB-ST Jazz Noiseless 4ST s magnety Alnico ovládané balancí, společnou hlasitostí s push pull spínačem, dvoupásmovými korekcemi a přepínatelnou aktivní elektronikou od německého Sandbergu napájenou 9V baterií. Hardware tvoří jednoduchá, masivní kobylka Omega s pěti kotvícími šrouby a na hlavici najdeme špičkové odlehčené ladicí strojky Hipshot Ultralite.

Čtyřstrunný Cort GB74JJ bude nabízen ve dvou transparentních lacích s vysokým leskem - v přírodním odstínu Amber nebo modré variantě Aqua Blue za cenu cca 14 000 Kč, což je vzhledem ke kvalitě zvuku a použitých materiálů poměrně příjemná částka. Pokud uvažujete o modelu s masivnějším soundem, tak firma vyrábí i verzi GB74HJ (viz video), u které je kobylkový single-coil nahrazen silným humbuckerem MBA4P-4 inspirovaným designem i zvukem snímačů Music Man s rozepínáním cívek a třípásmovou aktivní elektronikou.

Tagy Cort Cort GB74JJ
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY