Cort KX257B: 7 strun, snímače EMG a dlouhá menzura

Asijský Cort vychází s modelem KX257B MBLK vstříc kytaristům razantnějších žánrů vyžadujících širší basové spektrum a na to navazující podladění. Superstrat s příznivou cenovkou je pro tyto styly vybaven barytonovou menzurou, rychlým krkem a aktivní elektronikou s dostatečně silnými humbuckery od renomované značky EMG.

K mahagonovému tělu je přes ergonomický spoj přišroubován javorový krk s plochým profilem a hmatníkem z odolného jihoamerického dřeva jatoba s radiusem 400 mm. Ten nese 24 jumbo pražců, polohové značky připomínající styl použitý u signatur Music Man Johna Petrucciho a ořech široký 48 mm.

Prodloužená menzura o délce 685 mm (27 palců) příznivě ovlivňuje čitelnost a projekci nízkých frekvencí a k celkové pevnosti soundu přispívá i pevná kobylka s ukotvením strun skrz korpus. Ladění mají na starost celokovové firemní strojky v uspořádání 4+3, jejichž povrchová úprava je stejně jako u ostatních částí hardwaru v provedení Black Nickel.

Dvojice aktivních humbuckerů EMG RetroActive Super77-7ST, které se vizuálně nijak neliší od klasických pasivních snímačů s odkrytými cívkami, je uchycena přímo do masivu těla a poskytuje silný výstup s detailní artikulací tónu, precizně konturovanými basy a zpěvnými výškami. Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti, tónové clony (25 kOhm) plus páčkového třípolohového přepínače. Obvod napájí 9V baterie uložená v plastové šachtě na zadní straně korpusu.

Výrobu barytonového Cortu KX257B MBLK v černém laku Matte Black obstarává indonéská továrna, kytara je seřízena na struny D'Addario EXL110-7 Nickel Wound Regular Light 10-59 a novinka je k dispozici už i na českém trhu, kde se její cena pohybuje lehce nad hranicí 9 000 Kč.

Tagy: