Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.01.2019 - 00:01

Čtveřice nových modelů kytar PRS pro rok 2019

Firma PRS s předstihem představila čtveřici nových elektrických kytar z ročníkové řady 2019, které budou mít oficiální premiéru na lednovém hudebním veletrhu NAMM 2019 v kalifornském Anaheimu. Novinky nesoucí označení CE 24 Semi-Hollow, Paul’s Guitar a SE Custom 24 Ziricote nebo Zebrawood představují ve svých kategoriích luxusní modely klasických sérií Paul Reed Smith.

PRS Paul’s Guitar je podobně jako předchozí Modern Eagle nástrojem, u nějž byly realizovány nejnovější poznatky hlavního konstruktéra a majitele značky Paula Reeda Smithe. Mezi základní prvky tohoto modelu s dvaadvaceti pražci patří mahagonový korpus doplněný javorovým topem s kresbou v kvalitě AAA, hmatník z honduraského palisandru, polohové značky typu „Brushstroke“ a dvojice speciálních humbuckerů TCI (Tuned Capacitance and Inductance) s úzkými cívkami rozepínatelnými pomocí páčkových spínačů.

První edice PRS CE byla uvedena na trh v roce 1988 a nabízela tradiční firemní design s výjimkou javorového šroubovaného krku. V průběhu roku 2016 značka připravila inovovanou sérii, z níž vychází i zatím nejnovější varianta PRS CE 24 Semi-Hollow 2019, disponující pololubovým tělem (mahagon+javor) dodávajícím tónu měkčí atak a komprimaci, rozdílnou dynamiku a především vzdušnější charakter.

Výrobce samozřejmě myslel i na hráče, kteří si oblíbili finančně dostupnější nástroje řady SE z produkce korejské pobočky. Už v loňském roce firma uvedla model SE Custom 24 s javorovými bombírovanými topy potaženými dýhami z výběrových dřev a nová exkluzivní kolekce bestselleru se v brzké době rozroste o další varianty, u nichž budou horní desku těla krýt pláty exotických dřevin zebrawood a ziricote.

PRS CE 24 Semi-Hollow 2019 bude nabízen v devíti převážně transparentních odstínech, PRS SE Custom 24 Ziricote v provedení Natural, SE Custom 24 Zebrawood v barvě Vintage Sunburst a prémiový PRS Paul’s Guitar v lacích Black Gold Wraparound Burst, Charcoal, Copper, Faded Blue Jean nebo Fire Red Wraparound Burst. Dostupnost a oficiální ceny novinek zatím nebyly zveřejněny.

Tagy PRS PRS 2019 PRS CE 24 Semi-Hollow PRS Paul’s Guitar PRS SE Custom 24 Ziricote PRS Zebrawood
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY