Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Út, 11.07.2017 - 12:00

Czech Music Office podpoří přeshraniční hudební spolupráci

Od jara funguje v České republice Czech Music Office, jejíž činnost by měli tuzemští hudebníci a hudebnice sledovat. CMO totiž chystá podporu hudebních projektů a prezentace českých kapel (nejen) v zahraničí.

Prvním krokem je vyhlášení výměnného programu na podporu dvou koncertních vystoupení jednoho českého a jednoho zahraničního hudebního umělce či hudební skupiny v roce 2017, v termínu od 1. září do 1. prosince 2017. Výměnou se rozumí to, že český hudební umělec pozve zahraničního umělce na společné koncertní vystoupení na území České republiky a naopak.

Žádost o účast na výběrovém řízení musí být zaslána zástupcem hudebního umělce nejpozději do 15. srpna 2017. Hodnotící zpráva koncertních vystoupení musí být předložena nejpozději do 10. prosince 2017. Na základě hodnotící zprávy a požadované dokumentace dojde k vyplacení 15 tisíc korun, určených na podporu obou koncertů.

Program výměnných mezinárodních koncertů je zaměřen na podporu českých hudebních umělců a hudebních skupin s cílem zvýšit návštěvnost při jejich vystoupení v zahraničí a iniciovat možnost navázání spolupráce se zahraničním umělcem či hudební skupinou do budoucna, což urychlí proces prosazení se v zahraničí.

Zkušenosti získané při vystoupení v zahraničí jsou důležitým krokem při vstupu na zahraniční trh. Výměnný program navíc nabízí i neméně významnou vzdělávací část s účastí významných hudebních profesionálů aktivních v organizaci zahraničních koncertů, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe.

Více informací najdete přímo na stránkách CMO.

Tagy Czech Music Office
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY